Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Medikal Küme çıtayı yükseltiyor

Medikal Sanayi Kümelenmesi’nin ‘Genişletilmiş İstişare Toplantısı’ gerçekleştirildi. Başkan Aydın, kümelenmenin sihirli bir yapısı olduğunun altını çizerek, “Kümeye ne alırım diye değil, ne veririm diye geleceksiniz. Göreceksiniz ki istediğinizden de fazlasını alacaksınız” dedi.
Ostim Editör
09 Aralık 2011 00:00

 Medikal Sanayi Kümelenmesi’nin ‘Genişletilmiş İstişare Toplantısı’ gerçekleştirildi. Başkan Aydın, kümelenmenin sihirli bir yapısı olduğunun altını çizerek, “Kümeye ne alırım diye değil, ne veririm diye geleceksiniz. Göreceksiniz ki istediğinizden de fazlasını alacaksınız” dedi.

Medikal Kümelenmenin Genişletilmiş İstişare Toplantısı OSTİM Teknokent Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Toplantıya OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Fatih Üniversitesi, Başkent Üniversitesi, TSK Sıhhi İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı, Tüm Tıbbi Cihaz Üretici ve Tedarikçi Dernekleri Federasyonu (TÜMDEF), Sağlık Gereçleri Üreticileri ve Temsilcileri Derneği (SADER), Sağlık Emekçileri İşverenleri Sendikası (SEİS) temsilcileri, kümeye üye firma temsilcileri ve davetliler katıldı.

Başkan Aydın konuşmasında, kümelenmenin sihirli bir yapısı olduğunun altını çizerek, “Bu kümenin düzenli bir şekilde devam ettirilmesi gerekiyor. Kümeye ne alırım diye değil, ne veririm diye geleceksiniz. Göreceksiniz ki istediğinizden de fazlasını alacaksınız” dedi. Gerek yerel gerekse uluslar arası ticarette kümelenmenin büyük önem arzettiğini dile getiren Başkan Aydın, “Ortaklaşa işbirliği içerisinde rekabeti öğrenmemiz gerekiyor. Bu kümelenme yolculuğunda başarılarınızın artarak devam etmesini diliyorum” şeklinde konuştu.

Üniversiteler büyük önem veriyor
Başkan Aydın’ın konuşmasının ardından Başkent Üniversitesi öğretim üyelerinden Doç Dr. Mustafa Kocakulak, Başkent Üniversitesi Biyomedikal Bölümü’nde verilen lisans eğitimine ilişkin katılımcılara bilgi verdi. Kocakulak, “Biyomedikal bölümümüz lisans eğitimi düzeyinde Türkiye’de bir ilktir. Bu alandaki çalışmalarımız hızla devam etmektedir” dedi. Daha sonra Fatih Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Şenol Dane kürsüye çıktı. Dane, Fatih Üniversitesi’nin Ankara’da daha çok sağlık alanında faaliyet gösterdiğini belirterek, “Üniversite olarak bu kümelenmenin içinde yer almaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz” diye konuştu.

Medikal Kümelenme Kurucu Başkanı Kayhan Kayan’ın ‘Kümelenmenin Önemi’ne ilişkin sunumunun ardından Küme Koordinatörü Oğuz Ünal katılımcılara medikal kümelenmenin işleyişi, yapılanması ve hedefleri hakkında ayrıntılı bilgiler verdi. Toplantının sonunda karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu ve tüm katılımcılar hatıra fotoğrafı çektirdiler.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.