Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Medikal Küme Üyesi Dünyada İlk 10’a Girdi

OSTİM Medikal Sanayi Kümelenmesi üyesi Elmed A.Ş., Amerika Birleşik Devletleri’nde (ABD) yayınlanan Global Litotripsi Pazar Araştırma Raporu 2023 Tahminleri araştırmasında, dünyada böbrek taşı tedavisi konusunda 10 ana firma arasında gösterildi.
Ostim Editör
29 Ağustos 2017 17:50

ABD’li uluslararası bir piyasa araştırma şirketi tarafından yayınlanan Global Litotripsi Pazar Araştırma Raporu 2023 Tahminleri’nde OSTİM Medikal Sanayi Kümelenmesi üyesi Elmed A.Ş. litotripsi pazarında üretim, fiyat, gelir (değer) ve pazar payı verilerine göre en iyi firmalar listesinde ilk 10 firma arasında yer aldı.

Rapora göre dünyada böbrek taşı tedavisi konusundaki 10 ana firma şu şekilde sıralanıyor; Boston Scientific (ABD), DIREX SL (İspanya), Dornier MedTech. (Almanya), EDAP TMS (Fransa), Elmed Elektronik ve Tıbbi Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Türkiye), Jena Med Tech GmbH (Almanya), Medispec LTD (ABD), Olympus Corporation (Japonya), Siemens Healthcare GmbH (Almanya), STORZ MEDICAL AG (İsviçre).

“Teknoloji yeteneğimizi dünyaya gösteriyoruz”
Konuyla ilgili değerlendirme yapan Elmed A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Fatin Dağçınar, 25 yılı aşkın tecrübeleriyle böbrek taşı tedavilerinde uzmanlaştıklarını ifade etti. Dağçınar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Sadece teknolojiyi takip etmekle değil aynı zamanda dünyada keşfedilmemiş teknolojileri de tıp dünyasına kazandırmayı amaç edinmiştir. Bu konuda uzmanlaşmış Ar-Ge ekibiyle birçok başarıya imza atmıştır. Ülkemizin ihtiyacı olan katma değeri yüksek teknolojik ürünlerin üretimiyle ilgili olarak kendisine medikal sektörü seçmiş olan firmamız gerçekleştirdiği ve gerçekleştirmekte olduğu TÜBİTAK projeleriyle de sektörde ön saflarda yerini almıştır. Ortaya koyduğumuz ürünlerle Türk insanın teknoloji konusunda ne kadar yetenekli olduğunu da dünyaya göstermekteyiz.”

Litotripsi Hakkında
Litotripsi, böbrek taşlarını küçük parçalara ayıran bir ameliyat. Böbrek taşlarını kırmak için şok dalgası kullanılır. Böylelikle taşlar idrar yolundan geçer ve vücuttan atılabilir. Değişen teknoloji ve yenilik, küresel litotripsi pazarının ana itici güçleri arasında yer alıyor. Yeni ürünlerin benimsenmesi ve gelişmiş tıbbi cihazlara olan talebin artması pazarın büyümesinde önemli faktörler arasında. Önde gelen üreticiler, pazarda yeniliğe ve artan rekabete yol açan, yeni ürün geliştirmek için büyük yatırımlar yapıyor.  Böbrek taşı oluşumunun gün geçtikte artması pazarın büyümesinde önemli bir faktör.

Son tahmin verilerine göre Küresel Litotripsi piyasasının 2023'e kadar 524,9 milyon ABD dolarına ulaşması bekleniyor.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.