Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Medikalde Büyük Buluşmaya Doğru

Sağlık Teknolojileri, Orta Doğu ve Afrika Alım Günleri Ekim ayında Ankara’da.
Ostim Editör
03 Eylül 2013 12:03

Orta Doğu ve Afrika pazarının nabzı tutulacak...

Sağlık Teknolojileri, Orta Doğu ve Afrika Alım Günleri Ekim ayında Ankara’da.

OSTİM Medikal Sanayi Kümelenmesi, İhracat Kapasitesi Geliştirme Projesi kapsamında, Orta Doğu ve Afrika ülkeleri ağırlıklı olmak üzere 12 ülkenin satın alma yetkilileri ile sağlık teknolojileri alanında üretim yapan, T.C. Ekonomi Bakanlığı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesi Projesi kapsamındaki yerli firmaları bir araya getiriyor. 1-4 Ekim 2013 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Sağlık Teknolojileri, Orta Doğu ve Afrika Alım Günleri ikili iş görüşmeleri kanalıyla ihracat kapasitesini artırmayı amaçlıyor.

OSTİM bünyesinde faaliyet gösteren Medikal Sanayi Kümelenmesi uluslararası standartlarda üretim yapan yerli üreticilerin ve ürünlerinin global pazarlarda hak ettiği yeri alması için yürüttüğü faaliyetlerine hız verdi. Ankara’nın sağlık teknolojilerinde sahip olduğu rekabet üstünlüğünün, yeni pazarlarla daha da güçlenmesi için üreticiler ile hedef ülkelerimizi buluşturarak güçlü bir temel oluşturan Küme, Ekim ayının başında Orta Doğu ve Afrikalı satın alma heyetleri ile yerli üreticileri aynı masa etrafında buluşturacak. 12 hedef ülke temsilcilerinin katılması planlanan 4 günlük etkinlik, ülkemizin sağlık teknolojileri üreticilerinin tanınırlığının artırılması için de etkin bir platform olacak.

Bölgesel marka yolunda güçlü bir adım
OSTİM Medikal Kümelenmesi Koordinatörü Bora Yaşa, organizasyonla ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, “Halen 100’den fazla ülkeye ihracat yapan üreticilerimiz, geliştirecekleri iş ağları ile bölgesel marka olma yolunda güçlü adımlarla ilerleyeceklerdir.” dedi.

Hedef ülkelerin belirlenmesinde, uluslararası kaynaklardan edinilerek sağlık teknolojilerine ayrılan pay ve Türkiye’den alım oranlarının etkili olduğunu dile getiren Yaşa, ülkelerin iş yapış biçimleri, ticari alışkanlıkları ve yasal prosedürlerin de dikkate alındığı bilgisini verdi.

Bora Yaşa, “Yurt dışından gelecek misafirlerimiz; uluslararası üretim yapan 28’e yakın üretici firmamızla, ilgili bakanlıklarımızla, akademi dünyamızın önemli kişileriyle bir araya gelme ve ticari iş birlikleri gerçekleştirmenin yanı sıra, ülkemizin insanlarını ve kültürünü tanıma ve Ankara’yı gezme fırsatı da elde edeceklerdir.” diye konuştu.

KATILACAK ÜLKELER: Cezayir, Fas, Güney Sudan, Gana, Irak, İran, Kenya, Libya, Mısır, Senegal, Tunus, Nijerya.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.