Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Merkez'de 90 firmaya danışmanlık verilecek

Avrupa Birliği finans desteği ile, OSTİM ’de bir yıl içerisinde en az 90 işletme, KOBİ’lerin talep ettiği konularda danışmanlık hizmeti alacak.
Ostim Editör
02 Aralık 2011 13:16

Avrupa Birliği finans desteği ile, OSTİM ’de bir yıl içerisinde en az 90 işletme, KOBİ’lerin talep ettiği konularda danışmanlık hizmeti alacak.

 

İŞKUR bünyesinde uygulanan Aktif İşgücü Piyasası Stratejileri Projesi kapsamında Avrupa Birliği tarafından finansal olarak desteklenen Danışmanlık Merkezi Projesi sürdürüyor.

 

Ostim sanayicilerinin gerek duydukları konularda danışmanlık hizmetlerinin verilmesi için tanıtıma ve işletme ziyaretleri yapılırken; sanayicilere danışmanlık desteğinden faydalanmaları amacıyla broşür, afiş, dergi, gazete ve televizyon kanalıyla duyuru yapılıyor. Son üç ayda danışmanlık desteği talep eden firmalar ziyaret edilerek danışmanlık hizmetinin verilmesi için işletme analizleri yapıldı.

 

12 Danışmandan oluşacak Danışman Havuzu oluşturma faaliyetlerinin sürdüğü ve Mayıs ayı başında bilfiil danışmanlık hizmetlerine başlanacağı bildirildi.

KOBİ’ ler başvurularını www.ostim.com.tr adresinden veya Ostim Danışmanlık Merkezinden temin edecekleri Başvuru ve İhtiyaç Belirleme Anket Formları ile merkeze faks, e-mail yoluyla ileterek veya şahsen yapabiliyor. İşletme başvuruları Aralık ayına kadar devam edecek.

 

DANIŞMANLIK KONULARI

1. Yönetim Danışmanlığı : ( Kurumsallaşma, Şirket Yeniden Yapılandırma, Marka Danışmanlığı, Verimlilik, İş Modeli Tasarlanması, Insan Kaynakları.)

2.Teknoloji Danışmanlığı : ( Ar-Ge Süreçlerinin İzlenmesi, Ar-Ge Finansmanı, Teknoloji Transferi,Bilgi teknolojileri danışmanlığı )

3. Kalite Danışmanlığı : ( ISO, CE, Kalite Yönetimi, diğer standartlar )

4. Dış Ticaret Danışmanlığı : ( Dış Ticaret Mevzuatı, Pazar araştırmaları, e-ticaret, Dış ticaret finansmanı, dış ticaret işlemleri, nakliye, sigorta, gümrük )

5. Mali Danışmanlık : ( Finansman Yönetimi, Bütçeleme, Muhasebe, Nakit Planlaması,

Risk Yönetimi, Vergi, Fizibilite, Finansal Kararlar )


 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.