Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Mesleki Eğitimde İkinci Dönem CNC Kurs Programı Başladı

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının iş birliğinde hayata geçirilen Organize Sanayi Bölgeleri Mesleki Eğitim Merkezleri Projesi kapsamında, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi’nin eşleştirildiği Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde ilki 12 Şubat 2022’de başlayan ve başarıyla tamamlanan CNC kurs programının ikincisi de 25 kursiyerin katılımıyla başladı.
Ostim Editör
31 Aralık 2022 12:08

CNC Kursu açılış törenine; OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSTİM OSB Yönetim Kurulu Üyesi Behzat Zeydan, OSTİM OSB Denetim Kurulu Üyesi Mehmet Alkan, Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bayram Arslanoğlu, eğitimciler ve kursiyerler katıldı.

“Üreterek kazanmak bereketli”

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, kursiyerleri tebrik etti. Üretimin önemine dikkat çeken Aydın, “Üreterek para kazanmak bereketli bir iş. OSTİM doğru bir yer. Biz bu eğitim ve istihdama katkı sağlayan faaliyetleri inanarak yapıyoruz.” dedi.

“Ustalık belgesi ve meslek lisesi diploması alacaksınız”

Yenimahalle Şehit Mehmet Şengül Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Bayram Arslanoğlu, ülkenin gelişiminde üretimin önemine değindi. Arslanoğlu, “Güçlü olmak için nitelikli işlerde çalışmak ve nitelikli işleri yapmak gerekiyor. Katma değeri artırmanın yolu üretimden geçiyor. Bu programın sonunda kursiyerlerimiz ustalık belgesi ve meslek lisesi diploması alacaklar.” bilgisini verdi.

OSTİM OSB Bölge Müdürlüğü İstihdam Ofisi tarafından planlanan programda 25 kursiyer eğitim alacak. Kursiyerler 27 hafta sürecek eğitim boyunca haftanın 1 günü okulda teorik, 4 günü, eşleştirildikleri işyerlerinde yetkinlik eğitimi alacaklar. Kursiyerlere, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından asgari ücretin yüzde 50’si kadar ücret verilecek ve genel sağlık sigortaları yapılacak.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.