Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

MHP KOBİ’lere umut vadetti

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri Cihan Paçacı, MHP’nin ekonomik programını paylaşmak ve KOBİ’lere ilişkin sıkıntıları dinlemek için OSTİM OSB yönetimini ziyaret etti.
Ostim Editör
12 Aralık 2011 00:00

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri Cihan Paçacı, MHP’nin ekonomik programını paylaşmak ve KOBİ’lere ilişkin sıkıntıları dinlemek için OSTİM OSB yönetimini ziyaret etti.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri Cihan Paçacı, Ankara 2. Bölge milletvekili adayları ile birlikte OSTİM OSB yönetimini ziyaret etti. OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın tarafından ağırlanan MHP heyetinde Paçacı’ya Ankara 2. Bölge milletvekili adayları Ahmet Deniz Bölükbaşı, Ömer Demirel, Tevfik Yalçın ve Kerim İnal eşlik etti.
Görüşmede KOBİ’lerin yaşadığı sıkıntıları ve çözüm isteklerini dile getiren OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, öncelikle yerel yönetimlerin OSB yönetimlerini kendilerine rakip olarak gördükleri için hizmet vermekte sıkıntı yarattıklarını dile getirdi. Üretimin ve sanayicinin desteklenmesi yerine, daha çok sıkıntıya sokulmasına anlam veremediklerini dile getiren Aydın, ülkenin kalkınmasında büyük rol oynayan bu işletmelerin önlerindeki engellerin kaldırılmasını, yerli üretimin desteklenmesini istediklerini belirtti.
“Türk insanının desteklendiği takdirde başaramayacağı hiçbir şey yoktur”, diyerek sözlerine başlayan MHP Genel Sekreteri Cihan Paçacı da, devletin sanayiciyi, üreticiyi destekleyecek tedbirleri alması gerektiğini vurguladı. Paçacı şöyle konuştu:
“Bizde maalesef devletin bazı organları bir şekilde yerli üretimin önünü kapatıyor. Sanayici bir taraftan üretimle, bir taraftan rekabetle uğraşırken, bir taraftan da devlet bürokrasisi ile uğraşıyor. Biz parti olarak KOBİ’lere, üreticiye bakışımızı daha önceki dönemlerde de gösterdik. Zaten ekonomimizin temel felsefesi de KOBİ’lere, üretime dayanıyor. Bugüne kadar belli ölçüde devletle beraber çalışan KOBİ’leri bundan sonra devletin ortağı haline getirmek istiyoruz.”

“Biz bedelini ödedik, AK Parti meyvelerini topladı”
Kendi hükümetleri döneminde oluşturdukları ekonomik programın ülke için çok önemli olduğunu belirten Paçacı; “Ülkemiz için iki önemli ekonomik dönüm noktası vardır. Bir tanesi Turgut Özal döneminde serbest piyasa ekonomisine geçilmesidir. Bu olması gereken müthiş bir dönüşümdür. Diğeri de bizim hükümetimiz döneminde alınan tedbirlerdir” diye konuştu. O dönemdeki tüm sorunların arasında müthiş bir ekonomik program hazırladıklarını söyleyen Paçacı; “Tabi bu programın ağır bir siyasi faturası oldu, biz bu faturayı ödedik ama aldığımız tedbirleri uygulayarak meyvesini toplayan da AKP hükümeti oldu” dedi.


 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.