Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Minik Satranççılar Yeteneklerini Konuşturdu

OSTİM OSB’de 110 öğrencinin katıldığı satranç şenliği düzenlendi.
Ostim Editör
29 Nisan 2017 17:33

Türkiye’nin en köklü sanayi merkezlerinden OSTİM Organize Sanayi Bölgesi farklı bir heyecana ev sahipliği yaptı. Bölge Müdürlüğü bünyesinde Türkiye Satranç Federasyonu desteğiyle Satranç Şenliği düzenlendi. Şenlikte, Ankara ve il dışından 110 minik sporcu, yeteneklerini konuşturdu.

Minikler, Türkiye Satranç Federasyonu resmi hakemlerinin yönettiği müsabakalarda gösterdikleri dikkat ve geliştirdikleri stratejilerle kendilerine hayran bıraktı. 4 ayrı kategoride gerçekleşen, ailelerin de heyecanla takip ettiği etkinlik sonunda, ilk üçe giren kız ve erkek sporcular ödüllendirildi.

Müsabakalar İsviçre sistemine göre 5 tur üzerinden gerçekleşti. 2010-2009 doğumlular 1. Kategori, 2008-2007 doğumlular 2. Kategori, 2006-2005 doğumlular 3. Kategori, 2004-2003 doğumlular da 4. Kategori’de yarıştı. Her kategoriden ayrı ayrı 3’er kız ve 3’er erkek sporcuya kupa, hediye ve madalya verildi.

Etkinlikle ilgili olarak bilgi veren OSTİMSPOR Kulübü Satranç Direktörü Roza Karaibrahimoğlu, amaçlarının çocukları satranca teşvik etmek olduğunu kaydetti. Karaibrahimoğlu şunları söyledi: “OSTİMSPOR Kulübü’nü bunun öncülüğünü yaptığı için tebrik ediyorum. Şenliğin öncelikli amacı yetenekli olan, gelecek vaad eden çocukları tespit etmek, OSTİMSPOR Kulübü adına onları lisanslı sporcu olarak ulusal ve uluslararası yarışmalara hazırlamaktır. Hedefimiz; ilk 2 yıl içerisinde dünya çapında başarı getirecek öğrenciler yetiştirmektir. Özellikle ailelerden çok güzel dönüşler alıyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için OSTİM OSB’de nezih bir ortam sağlandı. OSTİM OSB Bölge Müdürlüğü’ne, OSTİMSPOR Yönetimi’ne ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Türkiye Satranç Federasyonu Ankara İl Temsilcisi Engin Güleç de, Federasyon olarak hakem ve hazırlık konusunda katkı sunduklarını belirtti. Güleç, “Burada amaç satrancı yaygınlaştırmak. Satranç sporuna olan ilgi her geçen gün artıyor. Salonlar bize dar geliyor. Satranç oynayan her çocuğun matematiksel zekası, oynamayanlara göre daha gelişmiş oluyor. Kulübe ve OSTİM OSB’ye destekleri ve sağladıkları imkanlardan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.