Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Miniklerin Üç Boyutlu Tasarım Merakı

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi ve OSTİM Vakfı’nın öncülüğünde düzenlenen yaz okulu programında ikinci yıl da dolu dolu geçiyor. 3 boyutlu tasarım yapmayı öğrenen öğrenciler, tasarladıkları ürünleri kodlamada kullanabiliyor.
Ostim Editör
09 Temmuz 2018 17:27

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi ve OSTİM Vakfı’nın öncülüğünde düzenlenen yaz okulu programında ikinci yıl da dolu dolu geçiyor. Çocuklar yaz okulunda hem eğleniyor hem de öğreniyor. 3 boyutlu tasarım yapmayı öğrenen öğrenciler, tasarladıkları ürünleri kodlamada kullanabiliyor.

OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü ve OSTİM Vakfı’nın geçen yıl başlattığı yaz okulu programı, bu yıl da birbirinden zengin, eğitim ve sosyal aktivite içerikleriyle yeniden düzenlendi. Yumak Etüt Merkezi iş birliğinde gerçekleştirilen yaz okulunda OSTİM’li iş veren, çalışan ve OSTİM OSB personelinin çocuklarından oluşan 7-14 yaş aralığındaki 25 öğrenci, 15 gün boyunca eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşıyor.

OSTİM’li öğrenciler, temelinde gelecek nesillere üretim bilincini aşılamayı ve üretimi sevdirmeyi amaçlayan yaz okulunda; alanında uzman eğitimcilerden kodlama, İngilizce, yüzme, halk oyunları, drama ve klasik müzik eğitimleri alıyor. Bilişim Garaj Akademisi eğitimcilerinden 3 boyutlu tasarım eğitimi de alan öğrenciler, hayallerini tasarlama becerisi de kazanıyor.

Kodlama eğitimleriyle gelecekte ihtiyaç duyacakları yeteneklerini bugünden geliştiren öğrenciler, bilgisayar dilini de öğrenerek yeni dünyaya hazırlanıyorlar. 

Yaz okulu aynı zamanda öğrencilerin sosyal becerilerini geliştirmek için de çeşitli içerikler düzenleniyor. Minikler piknik ve müze gezileriyle yaz tatilini hem eğlenerek hem öğrenerek geçiriyor.

“Görerek öğrenmek kalıcı”
Yumak Etüt Merkezi Kurucusu ve Eğitim Bilimleri Uzmanı Figen Çörtü, OSTİM’le birlikte planladıkları yaz okulunda keyifli bir dönem geçirdiklerini ifade etti. Günlük eğitim programlarının haricinde her gün İngilizce eğitimleri de verdiklerini anlatan Çörtü, “Öğrencilerimize üretimi sevdirmeye yönelik programlar düzenliyoruz. Sanayi ve üretim tesislerine geziler planladık. Çünkü görerek öğrenmek çok farklı, çok kalıcı. Bir ürünün üretilmesini tezgahın başındaki görevli arkadaşlar anlattıkları zaman çocukların bakışı da değişiyor.” dedi.

3 boyutlu tasarım öğreniyorlar
Bilişim Garaj Akademisi eğitimcisi Sevgi Yıldırım, öğrencilere bilgisayarda 3 boyutlu tasarım yapmayı öğrettiklerini anlattı. Yıldırım sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizim sloganımız, düşün, hayal et, tasarla, yap. 3 boyutlu yazıcılarda bu yaptıklarımızın çıktısını alabiliyoruz. Çocuklarla tasarladığımız ürünleri, kodlamada kullanabiliyoruz. Aslında bütün eğitimlerimiz birbirine bağlı ilerliyor.  Bizim temel amacımızda bu aslında. Kodlama eğitiminde de günlük hayata ilişkin basit problemlerin çözümüne yönlendiriyoruz öğrencileri.”

Veliler memnun
Hasan Ali Şahiner-Veli: Çocuğum verimli bir yaz tatili geçiriyor. OSTİM’in düzenlediği yaz okulundan çok memnunuz, çocuklar hem eğleniyor, hem öğreniyorlar, hevesli bir şekilde yaz okuluna devam ediyorlar.

Burcu Özbay-Veli:  OSTİM’in sunduğu bu imkanı bir ayrıcalık olarak görüyorum. Eğitim programları çocukların yaş gruplarına uygun olduğu için eğlenceli bir gün geçirmelerine yardımcı oluyor. Çocuklarımızın güvenli, huzurlu bir ortamda hem eğlenerek, hem eğitim alarak vakit geçirdiklerini bilmek bizleri mutlu ediyor. Çocukların enerjilerini faydalı bir şekilde kullanmaları sağlanıyor.

Mehmet Ali Yıldız-Veli: Çağımızın en önemli kavramlarından biri olan ‘kodlama’ ile tanıştı çocuğum. Sosyal çevresi gelişti. Bilgisayar eğitimi çok faydalı oldu, çocuğumuz yeni bilgiler öğrendi. Bu fırsatı oluşturduğu için OSTİM yönetimine çok teşekkür ederiz.

Adem Yıldız-Veli: Çocuklarımız için çok yararlı bir program. Çocuğum, eğitim ve arkadaş ortamından memnun. Baba olarak OSTİM’e çocuklarımıza bu imkanları sağladığı için teşekkür ediyorum.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.