Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Mısır, OSTİM modeli istiyor

Mısır Yatırım Bakan Yardımcısı Yaser El Kadi başkanlığında Ankara'ya gelen heyet, OSTİM’de incelemelerde bulundu.
Ostim Editör
09 Aralık 2011 00:00

Mısır Yatırım Bakan Yardımcısı Yaser El Kadi başkanlığında Ankara'ya gelen heyet, OSTİM’de incelemelerde bulundu.

Mısır Yatırım Bakan Yardımcısı Yaser El Kadi, Mısır Büyükelçisi Alaa Eldin El Hadidi, Mısır Yatırım Müsteşarları Sherif Atifa ile Ahmet Elgohari, Mısır Güneybatı Suveyş Kanalı İş Geliştirme Başkanı Tarek Hashem ve üst düzey yöneticileri, Ankara’da temaslarda bulundu. Sanayicilere Mısır'daki yatırım imkanlarını anlatmak üzere Ankara Sanayi Odası'nda (ASO) ve OSTİM’de toplantılar gerçekleştiren heyet OSTİM benzeri bir sanayi bölgesi kurmak istediklerini belirtti.

Bakan Yardımcısı El Kadi, Türk yatırımcılardan çok memnun olduklarını dile getirerek, Mısır'da iş yapan 274 Türk firmasının toplam yatırımların 1 milyar dolar olduğunu söyledi. Mısır'da birçok yatırım imkanlarının olduğunu aktaran El Kadi, özellikle inşaat, gıda, tekstil, metal endüstri ve otomotiv sektörlerinde Türk yatırımcıları beklediklerini kaydetti. El Kadi, “Yatırımcılar için birtakım vergi muafiyetlerimiz var. Bürokrasiyi yok denecek kadar azalttık. Yapılan düzenlemelerle 24 saatte şirket kurulabiliyor. Mısır'a Ostim benzeri bir sanayi bölgesi kurmak istiyoruz. Bu konuda da gerek Ostim’li sanayicilerden gerekse diğer Türk sanayicilerinden destek ve işbirliği bekliyoruz” dedi.

Mısır’ın Ankara Büyükelçisi El Hadidi ve beraberindeki heyetle birlikte OSTİM’deki firmaları yerinde inceleyen Bakan Yardımcısı El Kadi, üretim alanlarından ve OSTİM’in kurumsal yapılaşmasından etkilendiğini ifade etti. Firma temsilcilerinden çalışmalar hakkında bilgiler alan Mısır Heyeti, incelemelerinin ardından OSTİM’den ayrıldı.


 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.