Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Mucitler Ostim’i “teşvik edici” buldu

Mucitler Ve Araştırmacılar Derneği Ostim’de toplandı. Mini panelde Türkiye’nin buluş ve icatçılık kültürü üzerine görüşler bildirildi.
Ostim Editör
09 Aralık 2011 00:00

Mucitler Ve Araştırmacılar Derneği Ostim’de toplandı. Mini panelde Türkiye’nin buluş ve icatçılık kültürü üzerine görüşler bildirildi.

Mucitler Ve Araştırmacılar Derneği Ostim’de toplandı. Ostim’i ziyaret eden dernek mensubu mucit ve araştırmacılar Dernek Başkanı Mustafa Köksal ve OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın’ın yönettiği mini panelde Türkiye’nin buluş ve icatçılık kültürü üzerine görüşlerini bildirdiler.

Ostim Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünün yeni binasında bölge yöneticilerinin de katıldığı toplantıda daha çok yenilenebilir enerji kaynaklarına yönelik yatırım ve girişimcilik potansiyeli üzerine değerlendirmeler yapılarak, sektöre yönelik Ostim’in ufuk açıcı ve cesaret verici olduğu vurgulandı.

Dernek temsilcileri yenilenebilir enerji sektörüne ilişkin parlamentoda bekleyen kimi yasal düzenlemelerin bir an önce tamamlanması gerektiği mesajını verdiler.
Toplantıya Dernek Başkanı Mustafa Köksal’ın yanı sıra Prof. Dr. Ender Ethem Atay, Prof. Dr. Şerafettin Erel, Refik Ali Uçarcı, İbrahim Pakman, Emre Baysal, Önder Akcengiz, Prof. Veli Çelik, Necip Özbey, Sami Demiröz, Sabiha Dodurgalı, Dr. Abdullah Şahin katıldılar.


 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.