Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Muskat Büyükelçisi Hekimoğlu: OSTİM’le Umman’daki OSB çalışmaları ile ilgili süreç başlatmak istiyoruz

OSTİM'i ziyaret eden Türkiye Cumhuriyeti Muskat (Umman) Büyükelçisi Prof. Dr. Muhammet Hekimoğlu, “Umman Ticaret Sanayi Bakanı geçen yılki ziyaretinde OSTİM’e hayran kalmış. OSTİM’le Umman’daki OSB çalışmaları ile ilgili temas kurmak ve süreç başlatmak istiyoruz.” dedi.
Ostim Editör
10 Ağustos 2023 14:29

Türkiye Cumhuriyeti Muskat (Umman) Büyükelçisi Prof. Dr. Muhammet Hekimoğlu, OSTİM’i ziyaret etti.

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın ile bir araya gelen Büyükelçi, Umman ve Türkiye arasındaki ticaret potansiyeli hakkında bilgi verdi.

Umman’ın siyasi olarak sorunu olmayan ticari olarak gelecek fırsatları sunan bir ülke olduğunu anlatan Büyükelçi Hekimoğlu, “Umman’da Türkiye’ye ve Türklere karşı üst düzey bir güven duyuluyor. Türkiye’nin ulaştığı kalkınma seviyesine hayranlar.” dedi.

Umman Ticaret, Sanayi ve Yatırım Teşvik Bakanı H.E. Qais Mohamed Al Yousef ve beraberindeki heyetin, 2022 yılı kasım ayındaki OSTİM’i ziyaretlerinden duydukları memnuniyeti de hatırlatan Hekimoğlu, “Umman Ticaret Sanayi Bakanı geçen yılki ziyaretinde OSTİM’e hayran kalmış. OSTİM’le Umman’daki OSB çalışmaları ile ilgili temas kurmak ve süreç başlatmak istiyoruz.” mesajını verdi.

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Umman ile ilişkilerin geliştirilmesini önemsediklerini kaydetti. OSTİM modeli bilgisini 15’den fazla ülkeyle paylaştıklarını anlatan Aydın, Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te Ohangaron Sanayi Bölgesini OSTİM modeliyle planladıklarını ve bölgenin yatırımcılara tahsis edildiğini anlattı.

OSTİM ekosistemindeki kurumları anlatan Aydın, “Umman’da bir üniversite, bir teknopark, kümelenmelerimiz ve Organize Sanayi Bölgemize karşılık gelecek kurum ve kuruluşlarla irtibatlı olmamız gerekiyor. Ayrıca Umman’a bir ticari heyet organize edelim.” dedi.

Programa; OSTİM Yatırım A.Ş. Genel Müdürü Abdullah Çörtü, OSTİM Vakfı Finans Koordinatörü Serdar Marasalı, OSTİM ODB Dış Ticaret Koordinatörü Esma Akyüz ve Dış Ticaret Personeli Begüm Pektaş eşlik etti.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.