Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Nijerya’ya kalkınmada OSTİM Modeli

Nijerya Ulusal Siyaset ve Stratejik Araştırmalar Enstitüsünün, ülkenin üst düzey yöneticilerinden seçtiği 14 kişilik Nijerya heyeti, sanayi bölgesi yapılanması inceleme alanı olarak OSTİM’i seçti.
Ostim Editör
24 Ağustos 2012 00:00

Nijerya Ulusal Siyaset ve Stratejik Araştırmalar Enstitüsünün, ülkenin üst düzey yöneticilerinden seçtiği 14 kişilik Nijerya heyeti, ülkelerinde sürdürülebilir bir kalkınma stratejisi oluşturabilmek için birçok ülkeye inceleme gezisi gerçekleştiriyorlar. Aynı amaçla Türkiye’ye de gelen heyet, sanayi bölgesi yapılanması inceleme alanı olarak OSTİM’i seçti.
 

OSTİM OSB Başkanı Orhan Aydın, Bölge Müdürü Adem Arıcı ve OSTİM Yatırım A.Ş. Projeler Koordinatörü Abdullah Çörtü tarafından misafir edilen heyete OSTİM’in yapısı, kurumları ve yönetim sistemi hakkında detaylı bir bilgilendirme yapıldı. Heyet yetkilileri, KOBİ’lerin yoğunlukta olduğu OSTİM’in, özellikle küçük işletmelerin ortak çalışma kültürüyle ürün ortaya koyma yeteneklerinden çok etkilendiklerini ve ülkeleri için doğru bir kalkınma metodu olabileceğine inandıklarını söylediler. Üniversite hocalarının, bakanlıklardan, güvenlik güçlerinden, sanayi ve ticaret odalarından üst düzey yöneticilerin ve basın mensuplarının yer aldığı heyet, ülkelerine döndüklerinde Cumhurbaşkanlarına sunmak üzere bir kalkınma stratejisi raporu hazırlayacaklarını belirttiler.
 

Sunumlar sonrasında OSTİM’de firma ziyaretleri de gerçekleştiren heyet, firmaların üretim kabiliyetlerini yerinde inceleme imkânı buldular.
 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.