Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Öğrenciler Profesyonel İş Dünyasına Hazırlanıyor

OSTİM Teknik Üniversitesi Kariyer Planlama ve İş Başı Eğitim Merkezi mezun olacak öğrencilerini iş arama teknikleri ve mülakat simülasyonları ile profesyonel iş dünyasına hazırlıyor.
Ostim Editör
30 Haziran 2021 16:30

Sanayi dünyasının üniversitesi OSTİM Teknik Üniversitesi Kariyer Planlama ve İş Başı Eğitim Merkezi (KARPİEM) mezun olacak Meslek Yüksekokulu öğrencilerine işe hazırlık sürecinde öz geçmiş danışmanlığı ve mülakat simülasyonları ile iş hayatına hazırlıyor.

‘Doğru işe doğru insan’

Mülakat simülasyonunu gerçekleştiren KARPİEM Müdürü Ayşenur Irkılata, kariyer planlama çalışmalarında bireysel kariyer danışmanlığı ile öğrencilerin hayatlarına eşlik ettiklerini vurgulayarak mezuniyet süreçlerinde de yanlarında olduklarını ifade etti.  Irkılata, “‘Doğru işe doğru insan’ felsefesiyle çıktığımız bu yolda iş gücü piyasasına adım atmaya hazırlanan öğrencilerimize iş arama teknikleri ve mülakat simülasyonları ile profesyonel iş dünyasına hazırlıyoruz.” dedi.

Mülakat simülasyonuna katılan Mekatronik Programı son sınıf öğrencisi Muhammed Ali Dinç, bu sene mezun olduğu için iş yeri mülakatlarını deneyimlemek amacıyla yapılan çalışmada mülakat simülasyonu ve özgeçmiş hazırlamanın ona iş hayatına yönelik ilk deneyimi kazandırdığını belirtti.

Mekatronik Programı son sınıf öğrencisi Ömer Faruk Özhan, mezuniyet öncesi iş yeri mülakatlarını deneyimlediği mülakat simülasyonunun güzel bir tecrübe olduğunu dile getirdi.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.