Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Örnek Firmalara Teşekkür Belgesi

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü, yasal mevzuatlara uygun, sağlıklı ve güvenli çalışma ortamı oluşturarak çalışanlarına ve çevreye duyarlı üretim yapan işletmeleri teşekkür belgesi ile ödüllendirmeye devam ediyor.
Ostim Editör
14 Eylül 2019 10:57

İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsat Müdürlüğü, yasal mevzuatlara uygun olarak faaliyet gösteren işletmeleri belirledi. 4562 Sayılı Organize Sanayi Bölgeleri Kanunu, 6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) Kanunu ve çevre kriterlerine uygun üretim yapan işletmelere teşekkür belgesi verildi.

Çevreye duyarlı ve kaliteli ürün üreten öne çıkıyor

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, sanayicilerin Ankara ve Türkiye ekonomisi için çok önemli olduğunu vurguladı.

OSTİM’de nitelikli ürün üreten firma sayısının her geçen gün arttığına dikkati çeken Aydın, İSG kurallarına ve çevre kriterlerine uyumlu üretim yapan işletmeleri ödüllendirerek farkındalık oluşturmak istediklerini kaydetti.

OSTİM’i sürdürülebilir sanayi bölgesi haline getirmeyi hedeflediklerini anlatan Aydın, Teşekkür Belgesi alan firmaların tespitinde çevreye duyarlılığı, imar planındaki yeni uygulamaları hayata geçirip geçirmediği, temiz, tertipli ve kaliteli ürün üretimi gibi kriterlerin öne çıktığını ifade etti. Aydın, çalışmalarındaki hassasiyetlerinden dolayı firmalara teşekkür ettiklerini söyledi.

OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, firmaların işlemlerinin hızlı bir şekilde yapılarak üretime, istihdama katkıda bulunmalarının önemine dikkat çekti. Arıcı, işletmelerin iş yeri açma ve çalışma ruhsatı başvuru işlemlerinde firmalara gereken desteği sağladıklarını kaydetti.

Bölgede, çevre duyarlılığı ve İSG konusunda titizlikle çalıştıklarını anlatan Arıcı, bu konuda hassasiyet gösteren firmaları Teşekkür Belgesi uygulamasıyla teşvik ettiklerini belirtti.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.