Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Örnek Proje Öğrencilerin Yüzünü Güldürdü

OSTİM İş ve İnşaat Makineleri Kümelenmesi (İŞİM), hayata geçirdiği üniversite sanayi işbirliği programı çerçevesinde üniversiteden mezun olacak gençlerin istihdamına katkı sağlıyor.
Ostim Editör
11 Temmuz 2016 15:52

İŞİM, Çankaya Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü ile sürdürdüğü öğrenci projeleri ile OSTİM firmalarına ihracat pazarı araştırmalarında katkı sağlarken, öğrencilere de istihdam fırsatları oluşturuyor.

Küme koordinatörlüğünde yürütülen projeyle, öğrenciler dönem boyunca haftada bir tam gün firmaların dış ticaret bölümlerinde personel gibi görev alarak, firmaya yeni ihracat pazarları bulmak için çalışıyor.  

İŞİM üyesi 15 firmanın katıldığı projede Çankaya Üniversitesi’nden 18 öğrenci 4 ay boyunca hummalı bir sürecin içine girdi. Firmaların ürünlerini detaylı bir şekilde öğrenen Öğrenciler, reel sektörü, dış ticareti ve yurt dışı ilişkilerin geliştirilmesini yaşayarak tecrübe etti.

Dönem sonunda firmaların da yer aldığı bir programla yaptıkları başarılı çalışmaları sunan öğrenciler sertifikalarını alarak projelerini tamamladı. Proje bitiminde 3 öğrenci, çalıştıkları firmalardan iş teklifi de aldı. Öğrenciler mezun olduklarında firmalarda çalışmaya başlayacaklar.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.