Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

ORSİAD temsil gücünü artırıyor

Ostim Organize Sanayi Bölgesi Sanayici, İş Adamları ve Yöneticileri Derneği 6. mali genel kurulu yapıldı. Yöneticiler önümüzdeki dönemde derneğin temsil gücünü artıracak çalışmalar yapılacağını söylediler.
Ostim Editör
02 Aralık 2011 13:35

Ostim Organize Sanayi Bölgesi Sanayici, İş Adamları ve Yöneticileri Derneği 6. mali genel kurulu yapıldı. Yöneticiler önümüzdeki dönemde derneğin temsil gücünü artıracak çalışmalar yapılacağını söylediler.

Ostimli KOBİ’leri çeşitli platformlarda temsil eden ORSİAD, mali genel kurulunu yaparak yeni dönem çalışmalarına hız verdi. Genel kurulda Yönetim Kurulu Başkanı Birol Duygu, derneğin bir yıllık faaliyetleri ve bilançoları ile gelecek döneme ilişkin hedefleri hakkında bilgiler verdi. Genel kurul ayrıca görev süresi dolan denetim kurulunu da yeniden belirledi. Buna göre, Mustafa Korkmaz, Hamza Akça ve Ahmet Özen denetim kuruluna asil üye olarak seçildiler.
Dernek faaliyetlerine yaptıkları katkılardan dolayı Ostim Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın’a, İkinci Başkan Sıtkı Öztuna’ya ve üyelerden Abdullah Köroğlu, Atilla Dündar, Ahmet Özen ve Yılmaz Doğan’a birer teşekkür plâketi verildi.
Divan Başkanlığı yapan Ostim Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSB’nin bölgedeki sivil toplum örgütlerinin de projelere yaptığı katkılar ile başarılı projelere imza attığını söyledi. Aydın, “Ostim’i tamamlayan kuruluşlarımız var. Vakıflarımız var, derneklerimiz var, okullarımız var, sağlık ve spor kuruluşlarımız var. Bu özelliğimiz ve kimliğimizle OSB’ler içinde bir numarayız” dedi. Aydın Türkiye’de Ostim’den sayıca üstün OSB’ler bulunduğunu, ancak hedefe yönelik en organize olmuş OSB’nin Ostim olduğunu söyledi. Aydın, ORSİAD üyelerine yönelik yaptığı konuşmada önümüzdeki dönemde Ostim’de yapılacak altyapı, üniversite-sanayi işbirliği, eğitim ve danışmanlık hizmetlerine ilişkin projelere ilişkin bilgiler verdi.
ORSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Birol Duygu da, dernek olarak üyelerinin gerek finansal, gerek eğitim açılarından Ostim’deki sanayicilerin eksiklerini tamamlayıcı çalışmalar yaptıklarını, Ostim OSB yönetimi ile AB projelerinde yerel ortaklık yaptıklarını dile getirerek, önümüzdeki çalışma döneminde üye beklentilerine yönelik daha etkin faaliyetlerde bulunacaklarını söyledi. Duygu, “Sivil toplum örgütleri önem kazanıyor. Sorunlarımızı birlikte çözmeliyiz, o nedenle Ostim’li sanayici ve işadamlarını derneğimize üye olmaya davet ediyorum. Amacımız başarılı bir SİAD olarak bölgeye hizmet etmektir” dedi.

ORSİAD’ın 205 Yılı Çalışma Programı

• Derneğimizin kamuoyundaki etkisin artırmak, sanayici ve iş adamlarımızın sorun ve taleplerinde sivil, bürokrat ve siyasi çevrelerde baskı grubu oluşturmak amacı ile üye potansiyelimizi genişletmek.
• Üst birliklere katılmak,
• Dernek üyelerimizin ulusal ve uluslararası piyasada iş yeteneklerinin geliştirilmesi amacı ile KOSGEB, İGEME, TÜBİTAK, TTGV, vs. gibi kurumlar ile birlikte eğitim ve seminer çalışmaları yapmak,
• Sosyal kültürel etkinlikler düzenlemek,
• Oluşturulmakta olan Internet sitesi ile üyelere ait firmaların detaylı bililerini yayınlamak, iş olanaklarını genişletmek,
• Firmalarımızı uluslar arası ticarete hazırlamak, bu hususlarda eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin verilmesini sağlamak,
• Açılmış veya açılacak olan ihalelere girmek için üyelerimiz arasında konsorsiyumlar oluşturmak,
• Yurtiçinde ve yurt dışında açılacak fuarlara yapılacak organizasyonlarla katılım sağlamak,
• Üyelerimizin ve bölge insanımızın meslek odalarında alınacak kararlarda daha çok söz sahibi olmalarını temi etmek üzere çalışmalar yapmak.

 

İlgili Videolar
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.