Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

ORSİAD'ın 13. yıl gururu

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İşadamı ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD) kuruluşunun 13'üncü yıl dönümünü çeşitli etkinliklerle kutladı.
Ostim Editör
01 Haziran 2012 00:00

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Sanayici İşadamı ve Yöneticileri Derneği (ORSİAD) kuruluşunun 13'üncü yıl dönümünü çeşitli etkinliklerle kutladı. JW Marriott Hotel Ankara'da, Türk Halk Müziği Sanatçısı Zara'nın verdiği konserle de üyelerine unutulmaz bir gece yaşatan ORSİAD'ın 13'üncü yıl kutlamasına MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, Ak Parti Ankara milletvekilleri Emrullah İşler, Fatih Şahin, Ülker Güzel, Yenimahalle Kaymakamı Meftun Dallı, Ankara Sanayi Odası Başkanı Nurettin Özdebir, OSTİM OSB Başkanı Orhan Aydın, OSTİM Çırak Eğitim ve Öğretim Vakfı Başkanı İbrahim Karakoç ile birçok sanayici ve işadamları katıldı.

Gecenin açılış konuşmasını yapan ORSİAD Başkanı Özcan Ülgener, ülke ekonomisinin lokomotifi olan sanayinin her geçen gün teknoloji ile birlikte geliştiğini, üretimini artırarak dünyaya açıldığını ve rekorlar kırdığını söyledi. Devlet desteklerinin de teşvik edici etkisi ile yakın gelecekteki hedeflerinin yurtdışına bağımlılığı en aza indirerek yoluna devam etmek olduğunu belirten Ülgener, sözlerini şöyle sürdürdü: “Bu ülkenin neferleriyiz. Ülkemizde zamanla kendi makinelerini, yedek parçalarını ve sarf malzemelerini üretebilen bir sanayi ortaya çıkıyor. Sanayici Ar-Ge projeleri yapabilmeli, nakdini, beynini ve girişimcilik yeteneğini işine ayırabilmelidir. Bunun için finans desteği ve danışmanlık almalı, yetişmiş eleman sorunu çözülmelidir. KOBİ'lerimizin bu çerçevede onlar için çalışacak, fikir üretecek, lobi yapacak temsilcileri olmalıdır."

Ülgener, 13 yıldır ORSİAD'ın etik değerlerinden ödün vermeden çalıştığını vurgulayarak, "ORSİAD, seslerin birleştiği, renklerin kaynaştığı, ruhların coştuğu bir sivil toplum kuruluşudur. Bizler sanayiciyiz ve bu kimliğimizin altında bu ülkenin neferleriyiz" dedi.

Gecede yeni üyeler, milletvekilleri ve katkıda bulunan kurum ve kuruluşlara plaket verilirken 13. yaş günü pastası kesildi. Türk Halk Müziği Sanatçısı Zara’nın da sahne aldığı gecede, üyeler gönüllerince eğlendi.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.