Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSB, fuarlardaki yerini aldı

KOMATEK-her geçen yıl daha da etkin
Ostim Editör
07 Aralık 2011 00:00

 

KOMATEK-her geçen yıl daha da etkin

Anadolu’nun ve Ankara’nın en önemli fuarlarından biri olan KOMATEK - İş ve İnşaat Makine, Teknoloji ve Aletleri İhtisas Fuarı başarıyla sonuçlandı. Fuar, Devlet Bakanı Kürşat Tüzmen ile KOBİ kuruluşu temsilcilerinin katıldığı törenle açıldı.

SADA FUARCILIK AŞ tarafından düzenlenen,
Anadolu’nun lider organizasyonu KOMATEK son yıllarda gerek katılımcı gerekse ziyaretçi sayısında yaşanan artış ile bu yılda büyüledi.

Ostim Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü bu yıl Komatek Fuarı’na iki firma ile ortak katılım yaptı. 1500 Ostim CD’si, katalog ve broşür dağıtılarak KOBİ’lerin ve bölgenin tanıtımı yapıldı. Bunların yanı sıra fuarda gerçekleştirilen Türk – Alman Forumuna Yönetim Kurulu ve sanayicilerimizden oluşan bir heyet de katıldı.

Fuarda; bölge firmaları Anadolu Makine ve HEMAŞ da OSB ile birlikte yer aldı. Ostim OSB yetkilileri, fuarlara ortak katılım yapan Anadolu Makine ve Hemaş’a teşekkür ederken, diğer üye firmaları da benzer etkinliklerde daha sık görmek istediklerini vurguladılar.


IDEF 2007-Ostim SAVUNMA’daki yerini aldı

TC Milli Savunma Bakanlığı himayesinde Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı tarafından düzenlenen IDEF'07 8inci Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı 22 – 25 Mayıs 2007 tarihinde Ankara Hipodrom’da gerçekleştirildi.
Savunma Sanayi’nde uygulanabilecek tüm teknolojilerin yer aldığı fuarda KOBİ’ler uluslararası platformda ticari ve teknolojik işbirliği fırsatlarını yakaladılar.

Ostim OSB’nin stantlı katılım yaptığı fuarda sanayicilerimizi tanıtımı için 2 bin adet Ostim tanıtım CD’si, broşürü ve katalog dağıttı. Ostim standında EMGE Elektromekanik, Gökser Makine, HEMAŞ ve Taviller AŞ’nin savunma sanayine yönelik imalatları da sergilendi.

Savunma Sanayi Müsteşarı Murad Bayar da standı ziyaret ederek bölgedeki üretim hakkında bilgi aldı. Bayar, Ostim’in üye KOBİ’lerin ürünlerinin tanıtılmasına yönelik etkinliklerini ve verdiği desteği takdir ettiğini belirtti.


IRAK FUARI- Antep’te ticaret ve dostluk rüzgarı

Forum Fuarcılık tarafından düzenlenen II. Gaziantep Irak 2007 fuarı yoğun katılımla gerçekleşti. Forum Fuarcılık-OSB işbirliği ile Ostimli firmalarda fuara katıldı.

Fuar, 1 adet ana salon ve 2 adet çadır olmak üzere toplam 3 adet salonda düzenlendi. Gıda, tekstil, makine, inşaat gibi birçok sektörden firmalar katıldı.
Yetkililer, katılımın ilk fuara göre daha yoğun olduğunu, Gaziantep’te açılan yeni fuar merkezinin bu ilgiyi artırdığını söylediler. Ziyaretçilerin yüzde ellisinden fazlasının Bağdat, Musul, Kerkük gibi Irak şehirlerinden geldiği, diğer Ortadoğu ülkelerinden de ziyaretçilerin fuara ilgi gösterdiği bildirildi.

Organizasyon yetkilileri, sektör sayısının çok olmasının ilgiyi artıran diğer bir faktör olduğunu, fuarın Türkiye’de düzenlenmesinin ülkemize saygınlık sağladığını ve özel sektör ve kamu kurumlarının gelecek yıllarda daha yoğun destek vermesini önerdiler.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.