Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSB Genel Kurulu yapıldı

Ostim OSB 2008 yılı Genel Kurulu yapıldı ve iki yıl görev yapacak yeni yönetim belirlendi. OSB’ye bağlı birimlerin faaliyetlerini içeren basılı ve görsel sunumların ardından yönetim ve denetim kurulu raporları ile yeni çalışma yılı raporları ibra edildi.
Ostim Editör
09 Aralık 2011 00:00

Ostim OSB 2008 yılı Genel Kurulu yapıldı ve iki yıl görev yapacak yeni yönetim belirlendi. OSB’ye bağlı birimlerin faaliyetlerini içeren basılı ve görsel sunumların ardından yönetim ve denetim kurulu raporları ile yeni çalışma yılı raporları ibra edildi.

Divan Başkanlığını Erol Barutçu’nun yaptığı genel kurulda daha sonra yönetim organları seçildi. Yeni belirlenen yönetim kurulu, yedekler ve denetim kurulu ile OSB Üst Kurulu temsilcileri oylanarak kabul edildi. Tek listenin aday olduğu genel kurulda; Orhan Aydın, Sıtkı Öztuna, Ahmet Mithat Ertuğ, Evren Bulut ve Ahmet Karagöz asil, Recep Peker, Remzi Gedikoğlu, Mehmet Efe, N. Hüseyin Kabaksız, İhsan Dokur yedek yönetim kurulu üyeliklerine seçildi. Denetim Kuruluna ise Mustafa Korkmaz ve Erol Barutçu seçildi.

OSB üretim iklimini hazırlıyor

“Ostim, sanayileşme tarihimizde Anadolu’ya, ‘Anadolu Kaplanları’ dediğimiz KOBİ’lere örnek olan ilk üretim alanlarındandır. Ve bu örnek olma görevini sürdürmektedir.
Bir grup idealist girişimcinin Merhum Cevat Dündar öncülüğünde 1967’de temellerini attığı Ostim, 1997 yılında OSB statüsü kazanarak hem altyapı, hem de üst yapı inşasını şekillendirme ve yönetme iradesini elde etmiştir.
OSB süreci ile başlatılan topyekûn bilinçlenme çabası işadamlarımızın yönetim ve üretim ilişkilerini değiştirmiş; yeni güç birlikleri, kümelenme, rekabet, dış ticaret, tanıtım, bilişim, iletişim, nitelikli ürün ve tanıtım gibi kavramlara verilen önemi artırmıştır.
OSTİM bugün sadece sanayinin planlı yerleşme ve büyümesine değil, bölgesel kalkınma projelerine de ilham vermekte; hem uluslar arası bir model hem de iddialı sektörel ürünleri ile marka olarak değer kazanmıştır.
Sanayi, ticaret, finans, yatırım, pazarlama, haberleşme, sağlık, mesleki eğitim, ilköğretim, meslek okulları, sivil toplum, konut ve KOBİ destek kuruluşları ile Ostim bir modeldir. Devlet büyüklerimiz “Ostim bir KOBİ laboratuarıdır” görüşünü dile getirirken, kamu kuruluşlarımız sanayicilere yönelik politikalarında Ostim’i ‘pilot bölge’ olarak değerlendirmektedir.
Ostim yatırımcı için, girişimci için üretim iklimi ve üretim maliyetleri açısından bir cazibe merkezidir. Girişimcilerimiz bürokratik engellere takılmadan daha ucuz ve hızlı altyapı hizmeti, daha ucuz enerji, güvenlik ve çevre koruma hizmetleri alabilir.
Üyelerimiz OSTİM çatısı altında kurulmuş birimlerden fuar, tanıtım, mesleki eğitim, danışmanlık, üniversite sanayi işbirliği, internet ve nitelikli eleman temini gibi konularda kolayca destek alabilmekte, projelere ortak olabilmektedir.
Üretime yönelik çabaların ve organizasyonların temel amacı insana hizmet etmektir. Bizim de Ostim OSB yönetimi olarak amacımız özveri içinde üretim yapan üyelerimize, bölgede yaşayanlara ve nihai olarak halkımıza hakkaniyet içinde hizmet etmektir.
Ostim’in kurulmasında, büyümesinde ve gelişmesinde katkısı olan herkese minnet ve şükranlarımızı sunar; üretimi ve hizmeti gaye edinen tüm Ostim’lilere başarılar dileriz.”

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.