Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSB, KOBİ kentinin çehresini değiştiriyor

Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün 2005 yılı faaliyet dönemini kapsayan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurul’da konuşan OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, “Pek çok konu başlığı altında bilinçli olarak gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerdeki amaç bölgemizin gelişmesi ile birlikte, ülkeye de model olmaktır” dedi.
Ostim Editör
07 Aralık 2011 00:00

Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü’nün 2005 yılı faaliyet dönemini kapsayan Genel Kurulu yapıldı. Genel Kurul’da konuşan OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, “Pek çok konu başlığı altında bilinçli olarak gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerdeki amaç bölgemizin gelişmesi ile birlikte, ülkeye de model olmaktır” dedi.

OSB Genel Kurulu yapılarak, 2005 yılı faaliyet dönemi ibra edildi. Başarılı faaliyetleri ile dikkat çeken döneme ilişkin değerlendirme yapan Ostim OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, bölge sanayicilerinin yararlanacağı her türlü projenin peşinden koştuklarını belirtirken, “sosyal sorumluluk” çerçevesindeki projelerden vazgeçmeyeceklerini belirtti.
“Kim hangi uzman, hangi üniversite ne biliyorsa elde etmeye çalışıyoruz; bilgiyi gerektiğinde dağlardan taşlardan toplayıp, verimli işlere dönüştürüyoruz” diyen Aydın, ülkemizde Ostim OSB’nin faaliyetlerini izleyen pek çok kurum ve kuruluş olduğunu, yapılan işlere ilişkin bilgileri alıp, kendi bölgelerinde uygulamak isteyen kuruluşlara da gönüllü olarak verdiklerini söyledi. Aydın, OSB’nin faaliyetlerine ilişkin olarak özetle şu değerlendirmeleri yaptı:

İşletmelerimiz kâr amaçlı değildir
“Elektrik işletmemiz olsun, doğalgaz işletmemiz olsun kâr amacıyla kurulmadı. Tersine, sanayicimize ucuz elektrik kullanabilmesi için organize olduk. Biz işletmelerimizden kâr bekleyemeyiz, o zaman o işletmelerimize yüzde 15-20 ucuz enerji sağlayamayız. Ben organize sanayi bölgesiyim, o zaman birim fiyatları mümkün olduğu kadar minimum düzeye çekebilmeliyim ki, sanayicimiz daha çok üretip katma değer yaratsın, insan istihdam etsin. Bizim OSB yönetimi olarak kendimize çizdiğimiz çerçeve budur.”

Her site önce mali katkıya razı olmalı
“Ostim’in nimetlerinden hiçbir kıskançlık göstermeden çevremizdeki sanayicilerin ve kooperatiflerimizin yararlanmasını hedef olarak istiyoruz. Ama bunu yaparken bölgeye dinamizmini kaybettirecek sorunlar da yaşamak istemiyoruz. Hedeflerimizden sapıp, daha önce bu projeye emek vermiş girişimcilere haksızlık yapmak istemiyoruz. OSB sınırları içindeki tüm bölgelerin yol, su, elektrik, doğalgaz ve iletişim altyapısı alması için çalışıyoruz. Ancak bu bölgelerimizin de OSB hizmet ve organizasyonundan yararlanması için üzerlerine düşen mali katkıyı hakkaniyet ölçüsünde vermesi gerekiyor.”

Sosyal projelerimizi terk etmeyiz
“Ostim olarak sosyal sorumluluk çerçevesindeki çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bölgemizin ihtiyacı olan hastane, okul, spor tesisi, çevre düzenlemesi, tanıtım ve halkla ilişkiler çalışmalarını vazgeçmeden yapacağız. Bunların aksini savunmak, bu etkinliklerden vazgeçilmesini istemek vizyonumuzu küçültür, bizi hederlerimizden uzaklaştırır.”

OSB’ye her site destek olmalı
“Çevre sanayi sitelerinin de Ostim’le bütünleşmesini; altyapısı tamamlanmış, hemen her birimi kurulmuş çağdaş ve rekabetçi bir üretim kenti olmasını istiyorsak, OSB organizasyonuna destek olmaları, paylarına düşen katkıyı vermeleri, yani bir anlamda onların da Ostim yönetimi ile birlikte hareket edip, ellerini taşın altına sokması gerekir.”

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.