Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSB’de Çalışanların Çocuklarına Eğitim Desteği

OSTİM Mesleki Eğitim Merkezi OSTİM Organize Sanayi Bölgesinde çalışanların çocuklarının okul öncesi eğitimden faydalanabilmeleri için önemli bir projeye imza atarak, ücretsiz eğitim projesini hayata geçirdi.
Ostim Editör
29 Aralık 2011 00:00

OSTİM Mesleki Eğitim Merkezi OSTİM Organize Sanayi Bölgesinde çalışanların çocuklarının okul öncesi eğitimden faydalanabilmeleri için önemli bir projeye imza atarak, ücretsiz eğitim projesini hayata geçirdi.

OSTİM Mesleki Eğitim Merkezi’nin Yenimahalle Belediyesi, OSİAD ve Batıkent Kız Meslek Lisesi işbirliği ile hazırladığı ‘Organize Sanayi Bölgesi İşletmelerinde Çalışanların Çocuklarına Yönelik Okul Öncesi Eğitimi Programı’nın açılışı Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, ORSİAD Başkanı Adnan Keskin, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Sami Kuş, OSTİM Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Celalettin Erbay’ın katılımıyla gerçekleştirildi.
Projeyle OSTİM OSB sınırlarında çalışanların çocuklarına Batıkent Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nin Uygulamalı Anaokulunda ücretsiz okul öncesi eğitim fırsatı sunulacak. Böylece hem okul öncesi öğretmenliği eğitimi alan öğrenciler bir uygulama alnına kavuşurken, mevcut imkânsızlıklar sebebiyle okul öncesi eğitimden uzak kalan sanayi işçilerinin çocukları da bu çok önemli eğitime ücretsiz kavuşmuş olacaklar.
Toplantıda ilk olarak söz alan OSTİM Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Celalettin Erbay, eğitimin önemini şu sözlerle anlattı: Bir düşünürün dediği gibi eğer ülkemizin 100 yıl sonraki refahını ve gelişmişliğini düşünüyorsak eğitime önem vermekten başka şansımız yoktur. Okul öncesi eğitimin de ne kadar önemli olduğunu artık çok iyi biliyoruz ve bu sebeple bizler de 30 Mayıs 2011 günü Batıkent Kız Teknik ve Meslek Lisesinin Uygulamalı Anaokulunda eğimimizi başlatmış bulunuyoruz.
Projenin destekleyici kurumlarından olan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da yaptığı konuşmada, göreve geldikleri günden itibaren bölgelerinde bulunan devlet okullarına ellerinden geldiği kadar, bütçe imkânı ölçüsünde katkı sağlamaya çalıştıklarını söyledi. Yaşar, eğitimin, sağlığın, güvenliğin paralı olmasına karşı olduklarını, devleti devlet yapanın vatandaşına eşit eğitim, sağlık ve güvenlik hizmeti vermesi olduğunu belirtti. Eğitimin kalkınmada da, refahta da altyapı olduğunun altını çizen Yaşar, gençler ne kadar doğru eğitilirse, ülkenin geleceğinin de o kadar aydınlık olacağını söyledi. Hedeflerinin Yenimahalle sınırlarında yaşayan 1500 çocuğu anaokuluyla buluşturmak olduğunu söyleyen Yaşar, bu projeye destek olmalarındaki en önemli etkenin de okul öncesi eğitime verilen destek olduğunu söyledi.
 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.