Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSB’lerde firmalara ‘programlı teftiş’ var

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Ankara Grup Başkanlığı OSTİM ve İvedik OSB’lerde bu yıl uygulanacak programlı teftişlere başladı.
Ostim Editör
03 Nisan 2012 00:00

 Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Ankara Grup Başkanlığı OSTİM ve İvedik OSB’lerde bu yıl uygulanacak programlı teftişlere başladı. Grup başkanlığı yöneticileri ve müfettişleri söz konusu teftiş programını OSTİM’de düzenledikleri bir toplantıda firmalarla paylaştılar.

Ostim METEM tesislerinde düzenlene toplantıya Çalışma Bakanlığı Ankara İş Teftiş Gurup Başkanlığı yetkilileri, Ostim Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, bölge işadamı dernek başkanları ile işverenler ve işveren temsilcileri katıldı.

Grup başkanlığı yöneticileri toplantıda yaptıkları konuşmalarda teftiş elemanlarının şirketlere müeyyide uygulayan müfettişler olarak değil, kendilerine yardımcı olmak için gelen danışmanlar olarak algılanmasını istediler. Amaçlarının Türkiye’de sanayi bölgelerinde iş sağlığı ve güvenliğine yönelik sorunların birlikte çözülmesi olduğun belirten yetkililer, “Bu süreçte iş sağlığı ve güvenliği kültürünü oluşturalım, çalışma barışına birlikte katkıda bulunalım” mesajı verdiler.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.