Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSBÜK Mahmut Yılmaz’la devam

0SB Üst Kuruluşu VII. Olağan Genel Kurul Toplantısı 3 Mayıs 2009 tarihinde TOBB toplantı salonunda 160 delegenin katılımı ile gerçekleştirildi.
Ostim Editör
09 Aralık 2011 00:00

0SB Üst Kuruluşu VII. Olağan Genel Kurul Toplantısı 3 Mayıs 2009 tarihinde TOBB toplantı salonunda 160 delegenin katılımı ile gerçekleştirildi.

Genel Kurula katılan Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Müsteşarı Ali Boğa,1 Mayıs 2009 tarihinde yapılan 60. Hükümetin kabine değişikliği sonucu göreve gelen Sanayi ve Ticaret Bakanı Nihat Ergün' ün ve yine aynı değişiklik ile Devlet Bakanı olarak görev teslimi yapan bir önceki Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan'ın selamlarını iletti. Boğa, kendisinin yeni göreve gelmesine rağmen sanayi ve üretimin sorunlarına çok yakın olduğunu ve Türkiye ekonomisi için OSB'lerin öneminden bahsetti. Ayrıca OSB'lerin sorunlarının çözümünde hep birlikte çalışacaklarını belirtti.
Daha sonra kürsüye gelen Malatya milletvekili Mücahit Fındıklı, bir milletvekili ve eski bir OSB temsilcisi olarak OSB, sanayi ve üretim için yapılması gerekenler için hem kendisinin hem de tüm vekil arkadaşlarının OSB'lerin sorunlarının çözümünde ellerinden geleni yapacaklarını vurguladı.
Yönetim Kurulunun Mayıs 2008-Nisan 2009 dönemi faaliyet raporunu okuyan OSBÜK Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mahmut Yılmaz, OSBÜK' ün OSB'lerin sorunlarının çözümünde geçen dönemde yapılan çalışmalardan bilgi sundu. Daha sonra yeni yönetim kurulu seçimi yapıldı. Tek listenin sunulduğu seçimi Mahmut Yılmaz listesi kazandı. Yeni yönetim kurulu, asil yedek ve denetim kurulu şu şekilde belirlendi:
YÖNETİM KURULU: Mahmut Yılmaz-Bursa Ticaret ve Sanayi Odası OSB, M. Nurettin Özdebir-ASO I. OSB, Cahit Nakıboğlu-Gaziantep OSB, Ahmet Hasyüncü-Kayseri OSB, Tahir Büyükhelevacıgil-Konya OSB, İsmail Kadıoğlu-Eskişehir Sanayi Odası OSB, Bekir SÜTCÜ-Adana Hacı Sabancı OSB, Mustafa Yağlı-Çorum OSB, Nuri KONAK-İkitelli OSB. Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri: Hakkı Attaroğlu-Torbalı OSB, Hazim Sesli-Uşak OSB, Ahmet Kaya-ASO II. ve III. OSB, Hacı Osman Yıldırım-Sivas I. OSB, Mustafa Taşdelen-Demirtaş OSB, Ömer Ünsal-İstanbul Deri OSB, Salim Güllüpınar-Antalya OSB, Adnan Keleşoğlu-İstanbul Beylikdüzü OSB, Mustafa Kemal Sözen-Konya Karapınar OSB. Denetim Kurulu Asıl Üyeler: Hasan Hüseyin Erkoç-Malatya Merkez I. OSB, Mehmet Doğanlar-Niğde OSB.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.