Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSBÜKbulut Platformu OSTİM’de Anlatıldı

OSB’lerin, katılımcı firmalarının ve çalışanlarının iş sürecini, veri yedekleme, veri yönetimi ve veri depolama ihtiyaçlarını KVKK kapsamında Türkiye sınırları içerisinde güvenli şekilde saklayan ve bünyesinde daha birçok hizmeti bulunduran OSBÜKbulut platformu OSTİM’de tanıtıldı.
Ostim Editör
24 Kasım 2022 16:39

Organize Sanayi Bölgeleri Üst Kuruluşu (OSBÜK)’ün hayata geçirdiği ve Organize Sanayi Bölgelerinin hem yeşil hem de dijital dönüşümüne katkı sağlayan OSBÜKbulut, OSTİM OSB’nin sanayicilerine tanıtıldı. Tanıtım toplantısında yüzde 100 yerli ve milli olan OSBÜKbulut’ta saklanan verilere dünyanın her yerinden 7 gün 24 saat ulaşılabileceği vurgulandı.

OSBÜK Yüksek Koordinasyon Kurulu Üyesi ve OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın’ın katılım sağladığı toplantının açılışında OSTİM OSB Bilgi ve İletişim Teknolojileri Müdürü Mustafa Aktaş, OSTİM’in yapısı ve gerçekleştirdiği çalışmaları anlattı.

Güvenli hizmet

Toplantının OSBÜKbulut tanıtım bölümünde ise DIVVYDRIVE A.Ş. Genel Müdürü Yusuf Tulğar, dünya ve Türkiye’deki veri güvenliği konusunda değerlendirmelerde bulundu. OSBÜKbulut’un OSB’ler özelinde şirketlere geniş bir perspektifte çok güvenli hizmet sağladığını anlatan Tulğar, projenin dijital alanda ciddi bir maliyet yükünü ortadan kaldırdığını ve yedekleme, BulutDrive, Sunucu Altyapısı, Web–Mail Hosting, Bulut ERP, Siber Güvenlik ile Firewall gibi teknik hizmetleri verdiğini anlattı.

OSBÜKbulut’un nasıl kullanıldığı ve veri güvenliğinin hukuki sürecinin nasıl olduğuna ilişkin bilgilerin verildiği toplantının sonunda katılımcıların soruları yanıtlandı.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.