Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSSA, Asya Pazarına Malezya’dan Girecek

OSTİM Savunma ve Havacılık Kümesi (OSSA), Malezya Türk İş Adamları Derneği ile bölge pazarında etkin bir rol üstlenmek amacıyla anlaşma imzaladı.
Ostim Editör
08 Mayıs 2014 10:05

Dünyanın savunma ve güvenlik sektöründeki en önemli 5 etkinliğinden biri olan Savunma Hizmetleri Asya Fuarı 2014 (DSA), Malezya’nın Kuala Lumpur kentinde 14-17 Nisan 2014 tarihleri arasında düzenlendi. Fuara 8 URGE firması ile katılan OSTİM Savunma ve Havacılık Kümesi (OSSA), Malezya Türk İş Adamları Derneği ile bölge pazarında etkin bir rol üstlenmek amacıyla anlaşma imzaladı.

Savunma ve güvenlik sektöründe faaliyet gösteren firmaları ve sektör ilgililerini bir araya getiren fuara Türkiye’den, TAI, TEI, SSM, HAVELSAN, FNSS gibi ana sanayi firmalarının yanı sıra OSTİM Savunma ve Havacılık Kümesi (OSSA) katıldı.

OSSA, Savunma Sanayi Müsteşarlığı (SSM) koordinasyonunda gerçekleşen, T.C. Ekonomi Bakanlığı URGE projesi kapsamında stant açtığı organizasyonda 8 firma ile temsil edildi.

50’yi aşkın ülkeden 1.000 firma, 40’ı aşkın ülkeden yaklaşık 300 delegasyon ve 25 binden fazla kişinin ziyaret ettiği organizasyona katılan OSSA üyeleri, başta Malezyalı olmak üzere birçok firma ile görüşmeler yaparak bağlantı kurdu.

Asya partneri MTBA oldu
Fuarda OSSA iş ağının gelişmesi adına sevindirici bir gelişme yaşandı. Ticaret Müşaviri Esat Durak’ın katılımı ile düzenlenen bilgilendirme toplantısına davet edilen Malezya Türk İş Adamları Derneği (Malaysian Turkish Business Associatin-MTBA) ile küme arasında MOU (Memorandum of Understanding) anlaşması imzalandı. Bu anlaşma ile Malezya ve Türkiye arasındaki iletişimin gelişmesine olanak sağlayacak karlı iş birlikleri ve iştirakler kuruldu. Anlaşmayı OSSA adına Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Ertuğ, Malezya Türk İş Adamları Derneği adına Dernek Başkanı Cihangir Orman imzaladı.

Anlaşmayla, her iki ülkede faaliyet gösteren ilgili taraflar arasındaki iletişim kanallarının açılması; seminer, konferans, toplantı, çalıştay, konsey gibi etkinliklerin gerçekleşmesinde kolaylıkların sağlanması hedefleniyor. Bu çalışmaların iki ülke arasındaki ticaret hacminin artışına ivme kazandıracağı bildirildi.

 

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.