Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSSA IDEF’te Göz Doldurdu

OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA), IDEF 2019’da dikkat çeken kurumlar arasındaydı. Küme standı, yerli ve yabancı askeri ve sivil heyetlerden yoğun ilgi görürken üyelerinin geliştirdiği projeler uzmanlardan tam not aldı.
Ostim Editör
14 Mayıs 2019 10:29

Fuarda OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, OSSA Yönetim Kurulu Başkanı A. Mithat Ertuğ ile OSTİM’den çok sayıda sektör temsilcisi yer aldı.

40 üye firmasının standlı katılım sağladığı fuarda; OSTİM'de Türk mühendisleri tarafından tasarımı ve üretimi yapılan OSSA üyelerinden YETEKNOLOJİ firmasına ait Elektromanyetik Top ŞAHİ 209 Blok 2 görücüye çıktı. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcıları Hasan Büyükdede ile Mehmet Fatih Kacır ve Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ŞAHİ209 Blok 2’yi inceleyerek YETEKNOLOJİ A.Ş. Genel Müdürü Fazıl Hızal’dan bilgiler aldı.

OSSA üyesi Ostim Teknopark firması OĞUZKAĞAN Savunma tarafından geliştirilen orta sınıf silahlı insansız kara aracı DEMİRHAN da yerli ve yabancı konukların ilgi gösterdiği projelerin başında geldi. Türkiye’nin en büyük silahlı insansız kara aracı DEMİRHAN’ın üzerinde ASELSAN’ın Sarp Silah Sistemi bulunuyor. Sistem, 3 km’den kontrol edilip anlık video aktarımı yapabiliyor.

IDEF ile ilgili değerlendirmelerde bulunan OSSA Yönetim Kurulu Başkanı A. Mithat Ertuğ, Türk savunma ve havacılık sanayiinin son yıllarda önemli ilerlemeler kaydettiğini dile getirdi. Ertuğ şunları söyledi: “Bu ivmenin yakalanmasında hiç kuşkusuz KOBİ’lerin önemli bir rolü var. Devletimizin önemli projeleri gerçekleştirme aşamasında KOBİ yeteneklerine inanması ve güveni onların gelişimine de pozitif katkılar sağlıyor. OSSA olarak gerek ülkemizdeki gerekse de küresel markalarla olan çalışmalarımızda sektörümüzün kalite anlayışını ortaya koyuyoruz. Bu gayretlerimiz ülkeler bazında da karşılık buluyor.”

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.