Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSSA İngiltere’de ICDDA Taleplerini Aldı

OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA), İngiltere’de 12-15 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen Uluslararası Savunma ve Güvenlik Ekipmanları Fuarı'na (DSEI) katıldı.
Ostim Editör
10 Ekim 2017 11:23

Sektörün uluslararası temsilcileriyle görüşen OSSA’nın, 2018’de dördüncüsü düzenleyeceği Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri’ne (ICDDA) ilgi yoğun oldu. Londra programında ICDDA için talepler alındı.

Sektöründe uluslararası tanınırlığa sahip olan OSSA, sektörün önde gelen yurtdışı etkinliklerinde  boy göstermeye devam ediyor. Küme, fuar öncesinde ve sonrasındaki maliyet ve iş yükünü küme bünyesinde organize ederek, üyelerinin başarılı iş görüşmeleri gerçekleştirebilmelerine imkan sağlıyor.

OSSA, yabancı firmaların, Türkiye’de iş ve ortaklıklar kurmaları için sektör hakkında detaylı bilgilendirmeler yapıyor. KOBİ’lerin ihracatlarını artırarak, yurt dışı firmalar ile ortak projeler geliştirmelerini sağlamak amacıyla, sektörün önde gelen tüm fuarlarına üyeleri ile beraber katılan küme, üyelerinin kapasiteleri, potansiyelleri ve ürünleri hakkında bilgilendirmeler yapıyor. 

OSTİM’li KOBİ’leri temsi etti
Avrupa’nın en büyük organizasyonlarından biri olan DSEI’de bu yıl da 10 üyesiyle yer alan OSSA, fuar boyunca ulusal ve uluslararası kurum ve kuruluşlar temsilcilerini ağırladı.

OSSA standı, Milli Savunma Bakanlığı Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Makine Kimya Endüstrisi Kurumu Genel Müdür Yardımcısı Akif Yusuf Akgül, T.C. Ekonomi Bakanlığı Londra Ekonomi Müşaviri, yabancı askeri heyetler, sektörün önde gelen firmaları tarafından ziyaret edildi.

Mevcut müşterilerinin yanı sıra fuar süresince, İngiltere, Pakistan, Ürdün gibi katılımcı heyetlerle görüşme gerçekleştiren küme, BAE Systems gibi sektörün önde gelen firmalarıyla da temas kurdu.

Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Ertuğ tarafından, gelecek yıl dördüncü kez düzenlenecek olan ICDDA’in tanıtımını da yapıldı; etkinliğe katılmak isteyen kurum ve şirketlerdin talepleri alındı. ICDDA’e olan yoğun katılım talepleri, önceki etkinliklerin sağladığı bir başarı olarak değerlendirildi.

OSSA ile birlikte DSEI 2017 Fuarı’nda yer alan üyeler şöyle: Digitest, Emge, Mege, M.F.K, Güvenli Yaşam, Sadtek, Figes, Makel, Nero Endüstri ve T-Kalıp.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.