Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSSA Türk-Fransız Sanayisini Buluşturdu

Savunma sanayii KOBİ’lerinin lider kuruluşlarından OSSA, Avrupa’da önemli bir etkinliğe daha imza attı. Küme, Aeromart Toulouse 2016’da Türk-Fransız sanayisini buluşturdu.
Ostim Editör
02 Aralık 2016 10:33

Savunma sanayii KOBİ’lerinin lider kuruluşlarından OSSA, Avrupa’da önemli bir etkinliğe daha imza attı. Küme, Aeromart Toulouse 2016’da Türk-Fransız sanayisini buluşturdu. OSSA Koordinatörü Ünal: “OSSA, eğitim, sertifikasyon danışmanlık yanında sektörün büyük oyuncuları ile sürekli iletişim halindedir. Fransa'nın Türkiye ile iki yönlü işbirliği içinde olacağına yürekten inanıyorum.”

Savunma sanayii KOBİ’lerini ulusal ve uluslararası pazarlarda rekabet edebilir hale getirmek amacıyla sektöre hizmet veren OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA), Avrupa’da önemli bir etkinliğe daha imza attı.

Fransa’nın havacılık sanayi firmalarını temsil eden GIFAS ile birlikte gerçekleştirilen toplantıda; Türk-Fransız kurumları ile firmaları Fransa’da bir araya geldi. Toplantıda, Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM), TAI, Turkish Technic, İstanbul SAHA Kümelenmesi, Bursa Uzay, Havacılık ve Savunma Kümelenmesi, Kale Havacılık ile OSSA üyeleri Gür Metal, Hezarfen Havacılık, MFK Makina, Ünimetal; Fransa’nın AIRBUS, SAFRAN, THALES gibi sektörün dev firmalarıyla buluştu.

60 kayıtlı iş görüşmesi
29 Kasım-1 Aralık 2016 tarihlerinde Fransa’nın Toulouse kentinde 1.300 firmanın katılımı ile gerçekleşen ve havacılık ve uzay sanayii alanında 15.000 ikili iş görüşmesinin (B2B) yapıldığı ‘Aeromart Toulouse 2016’ etkinliğinde konuşmacı olarak yer alan OSSA, etkinlikte; ‘Sivil Havacılıkta Türkiye ve OSSA’nın Yeri’ başlıklı sunum yaptı. Küme, sektörün öncü firmalarıyla 60 adet kayıtlı iş görüşmesi de yaparak, firmalarının kabiliyetleri ve potansiyelleri ile ilgili bilgiler verdi.

“Türkiye ve Fransa’nın işbirliği içinde olacağına inanıyorum”
OSSA Koordinatörü Hilal Ünal, sunumunda, Türkiye’de havacılık alanındaki gelişmeleri anlattı, küme üyeleri hakkında bilgiler aktardı. Toplantının ardından; AIRBUS ve THALES firmalarına teknik gezi gerçekleşti. İki firmanın çalışmalar yerinde izlendi. Gezinin AIRBUS etabında A380 Montaj Hattı tanıtıldı.

Hilal Ünal, Fransa’da gerçekleşen çalışmalar hakkında şu görüşlere yer verdi:  “Türkiye’de yolcu trafiği son 10 yılda yüzde 223 artış gösterdi. Türjk Hava Yolları (THY), sektörün liderleri arasındadır. SSM ve TAI’nin sivil havacılıkla ilgili projeleri vardır. Turkish Technic, bölgenin en etkin MRO (Bakım Onarım ve Tadilat) merkezidir. Tüm bu artan taleplerin imalat ayağında ise OSSA üyelerini sivil havacılık sektörüne hazırlamaktadır. OSSA, eğitim, sertifikasyon danışmanlık yanında sektörün büyük oyuncuları ile sürekli iletişim halindedir. Fransa'nın Türkiye ile iki yönlü işbirliği içinde olacağına yürekten inanıyorum.”

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.