Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSSA Türk KOBİ’lerini Fransa’da Başarıyla Temsil Etti

OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA), T.C. Ekonomi Bakanlığı URGE projesi kapsamında dünyanın en büyük savunma ve havacılık fuarlarından biri olarak nitelendirilen Paris Eurosatory Fuarı’na 17 üyesi ile katıldı.
Ostim Editör
28 Haziran 2016 10:23

OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA), T.C. Ekonomi Bakanlığı  URGE projesi kapsamında dünyanın en büyük savunma ve havacılık fuarlarından biri olarak nitelendirilen Paris Eurosatory Fuarı’na 17 üyesi ile katıldı. OSSA standı, yerli yabancı ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Küme firmaları 340 iş görüşmesi gerçekleştirirken fuar boyunca ICDDA’16 etkinliğinin tanıtımı yapıldı.

Üyelerinin ticari ağlarını geliştirme faaliyetlerine devam eden OSSA, başarılı bir fuarı daha geride bıraktı. URGE projesiyle birlikte sektörün önde gelen etkinliklerinde boy gösteren küme, 13-17 Haziran 2016 tarihleri arasında Fransa’daydı.

Dünyanın en büyük savunma ve havacılık fuarlarından Paris Eurosatory’de uluslararası tedarikçiler ve satın almacılar ile buluşan OSSA, 5. Hall’de 72 m2 alanda 17 üyesi ile temsil edildi. OSSA, Savunma Sanayii Müsteşarlığı ve ana sanayi firmaları ile beraber Türkiye pavilyonunda yer aldı.

Savunma, kara, deniz ve hava sektörlerinde son teknolojiyi gözlemlemek, önceden kurulan ticari ilişkileri devam ettirmek ve güçlendirmek için fırsat yakalamak ve muhtemel yatırımlar için vizyon sağlamak amacıyla Paris’te yoğun temaslarda bulunuldu. Fuarda, küme yönetimi 89, firmalar ise toplam 340 iş görüşmesi yaptı.

Sektörün önemli aktörlerini ağırlayan OSSA’nın standını, Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay, Savunma Sanayii Müsteşarlığı Daire Başkanları, Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi, Kuvvet Komutanlıkları yetkilileri ve birçok firması yetkilisi ziyaret etti.

Etkinliğin hazırlıkları sırasında yurtdışı firmalar ile AB projelerinde beraber yer almak, Ar-Ge faaliyetlerinde know-how aktarımından daha yüksek derecede faydalanabilmek ve KOBİ’lerin ihracat kapasitelerini artırmak amacıyla ön çalışmalarda bulunuldu.

ICDDA’ya daha fazla Fransız firması
OSSA fuar boyunca Ekim ayında kapılarını açacak Ankara Savunma ve Havacılıkta Endüstriyel İşbirliği Günleri’nin de (ICDDA)  tanıtımını yaptı. 2014 yılında 34 ülkeden, 270 firmanın katıldığı, 4.800 kayıtlı ikili iş görüşmesinin yapıldığı, üçüncüsü için kayıtları alınan ICDDA fuar süresince oldukça ilgi gördü.

Konuyla ilgili olarak GICAT yetkilileri ile yapılan toplantıda daha fazla Fransız savunma sanayi firmalarının ICDDA’ye katılımı sağlandı. Edinilen bilgide; özellikte savunma sanayi alanında tüm büyük orijinal ekipman üreticileri firmalarının katılımı kesinleşti.

Sadece sivil havacılık değil aynı zamanda savunma sanayii ve bu yıl özellikle anayurt güvenliği konusunda yurtiçi ve yurtdışından alıcıların katılacağı ICDDA’16’da; KOBİ’ler ve bu alanlardaki büyük firmalar için çok etkin bir iş platformu oluşacak.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.