Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSTİM Ağaç Dikme Şenliğinde buluştu

OSTİM OSB 13. Geleneksel Ağaç Dikme Şenliği 7 Mayıs Cumartesi günü OSTİM’de gerçekleştirildi. OSTİM OSB Yönetim Kurulu, OSB çalışanları ve tüm OSTİM halkının davetli olduğu etkinlik bahar güneşinin de katkısıyla panayır havasında gerçekleştirildi.
Ostim Editör
12 Aralık 2011 00:00

OSTİM OSB 13. Geleneksel Ağaç Dikme Şenliği 7 Mayıs Cumartesi günü OSTİM’de gerçekleştirildi. OSTİM OSB Yönetim Kurulu, OSB çalışanları ve tüm OSTİM halkının davetli olduğu etkinlik bahar güneşinin de katkısıyla panayır havasında gerçekleştirildi.

OSTİM Organize Sanayi Bölgesinin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Geleneksel Ağaç Dikme Şenliği’nin 13.’sü 7 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirildi. Etkinlikte yaklaşık 4 dönümlük park alanında 800 fidan dikildi ve katılımcılara da kendi bahçelerinde dikmeleri için çam fidanları dağıtıldı. Batıkent Endüstri Meslek Lisesi karşısındaki park alanında gerçekleştirilen şenliğe Ostim OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Yönetim Kurulu Üyeleri, OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Yeşil Alan Yapım Şube Müdürü İsmail Altın, OSTİM OSB çalışanları ve tüm OSTİM’liler katıldı. OSTİM Yönetim Kurulu üyelerinden merhum Ercan Dedeoğlu’nun adının verildiği parkın açılışında konuşma yapan OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, sanayi denince herkesin aklına öncelikle çevre kirliliğinin geldiğini, bu sebeple bu imajı değiştirmek ve çevreye karşı duyarlılıklarını göstermek için bu şenliği çok önemsediklerini söyledi.
Aydın Konuşmasını şöyle sürdürdü: “Çevreye zarar vermeye hiç kimsenin hakkı yok. Biz çevre deyince yaratılmış bütün mahlukatı anlıyoruz. Ağacı, suyu, toprağı, havayı anlıyoruz. Hiçbir sanayicimizin yaratılmış olan bu varlıklara zarar vermeye hakkı olmadığını düşünüyoruz. Bu evrende hep birlikte yaşıyoruz. Çevreye verilen zarar insanlarımıza, çocuklarımıza, geleceğimize zarar demektir. Çevre bilincini ayakta tutmak ve sanayicilerimizin dikkatini çekmek için her yıl bu töreni yapıyoruz. Yeşil alan ve park çalışmalarımız bölge müdürlüğümüzün birimleri tarafından gerçekleştiriliyor. Büyükşehir Belediye Başkanlığımızın çevre düzenleme dairesinin de, bugüne kadar OSTİM’de düzenlenen tüm parklarda emeği ve katkısı bulunuyor. Ayrıca Çevre ve Orman Müdürlüğü de katkı veriyor. Katkısı olan tüm kurum ve kişilere teşekkür ediyorum.”
OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı da konuşmasında, ağaç dikmeyi geleceğe bir yatırım olarak gördüklerini ve bu sebeple son derece önemsediklerini, ayrıca sadece bu etkinlikle değil yıl içinde de bölgedeki parkların bakımı yaparak, çevre konusunda duyarlılıklarını her zaman gösterdiklerini belirtti.
Törende ayrıca, katkılarından dolayı Ankara Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Yeşil Alan Yapım Şube Müdürü İsmail Altın’a teşekkür plaketi verildi.


 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.