Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSTİM, Ankara Üniversitesi ile protokol imzaladı

Ostim Organize Sanayi Bölgesi ile Ankara Üniversitesi arasında üniversite –sanayi işbirliğini geliştirmek üzere işbirliği protokolü imzalandı.
Ostim Editör
09 Aralık 2011 00:00

Ostim Organize Sanayi Bölgesi ile Ankara Üniversitesi arasında üniversite –sanayi işbirliğini geliştirmek üzere işbirliği protokolü imzalandı.

Ostim OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın ile Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal Taluğ imzaladığı protokolle Ankara Üniversitesi Ostim’de gerçekleştirilen yenilenebilir enerji ve çevre teknolojileri, iş ve inşaat makineleri, medikal yan sanayi ve savunma yan sanayi kümelenmeleri çerçevesinde küme konseyi, yürütme kurulu ve çalışma komisyonlarında yer alarak sektör çalışmalarına destek sağlayacak.
Protokolle ayrıca Ostim ve Ankaralı işletmelerin ihtiyaçları doğrultusunda ortak eğitim ve danışmanlık programları yürütülecek. Ankara Üniversitesi Rektörü Cemal Taluğ, imza töreninde yaptığı konuşmada üniversite olarak uzun süredir gerçekleştirmek istedikleri üniversite sanayi işbirliğini bu protokolle hayata geçireceklerini söyledi.
Taluğ, protokolle işletmelerin ulusal ve uluslar arası rekabet güçlerini artırmak ve nitelikli iş gücünü sağlamayı hedeflediklerini belirtti.
Ostim Yönetim Kurulu Başkanı Aydın da, Ostim’in Ankara Üniversitesi ile birçok konuda birlikte çalıştıklarını, birçok kez bir araya geldiklerini bu sürecin oluşturdukları protokolle somut hale geldiğini kaydetti. Sanayicilerin üretim yapmalarının tek başına bir işe yaramadığını anlatan Aydın, üretim sürecine üniversitelerin de bilgi birikimler ile katkıda bulunmaları gerektiğini belirterek, “Bu protokol sanayicilerle üniversiteyi buluşturuyor. Dileğimiz bölgemize ilimize ve ülkemize yararlı olması” dedi. İmza sonrası Aydın, Ostim adına Rektör Prof. Taluğ’a bir plaket verdi.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.