Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSTİM Başkanı Orhan Aydın TAİ yönetiminde

Ankara'nın önemli sanayi bölgelerinden OSTİM OSB Başkanı Orhan Aydın, TAl'nin yönetim kuruluna girdi. Bu gelişme ile savunma alanında çalışan KOBİ’ler, Türkiye'nin en büyük ikinci savunma firmasında temsil imkanı buldu.
Ostim Editör
09 Aralık 2011 00:00

Ankara'nın önemli sanayi bölgelerinden OSTİM OSB Başkanı Orhan Aydın, TAl'nin yönetim kuruluna girdi. Bu gelişme ile savunma alanında çalışan KOBİ’ler, Türkiye'nin en büyük ikinci savunma firmasında temsil imkanı buldu.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) 2010 yılı Hissedarlar Olağan Genel Kurul Toplantısı 30 Mart 2011 tarihinde yapıldı. Yeni Yönetim Kurulu’nun belirlendiği genel kurul sonucunda Ostim OSB Başkanı Orhan Aydın da Yönetim Kurulu Üyesi seçildi.
Genel Kurul nedeniyle aynı akşam TUSAŞ tesislerinde aralarında Milli Savunma Bakanı M. Vecdi Gönül, Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar, Hv.K.K. Kur.Bşk. Korg. Abidin Ünal, TSKGV Genel Müdürü Hayrettin Uzun'un bulunduğu üst düzey sivil ve askeri yetkililerin katıldığı bir yemek verildi.
Yemekte, hizmet sürelerini dolduran Oğuz Kağan Köksal, Bülent Özer, Namık Liman ve Ahmet Aksoy’a Yönetim Kurulu Başkanı M. Yalçın Kaya tarafından şilt, Genel Müdür Muharrem Dörtkaşlı tarafından hizmet anıları takdim edildi.

Rekabet gücü artacak
TAI Genel Kurulu kararı ile OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın yönetim kuruluna girdi. Ostim 1975 yılında kooperatif olarak kuruldu. Bugün 5 bin KOBİ'yi bünyesinde barındırıyor ve bunların 72'si savunma alanında çalışıyor. Aydın, "OSTİM olarak işbirliği yaparak rekabet gücümüz arttırmak istiyoruz. TAI ve Savunma Sanayii Müsteşarlığı (SSM) ile işbirliği yaparak daha derli toplu organize çalışıyoruz. Onların projeleri ile bizim hederlerimiz uyuşuyor. KOBİ'lere iş veren savunma firmaları sayesinde bilgi, beceri, iş yapma şeklimiz de değişiyor. Onlardan çok şey öğreniyoruz" dedi.
Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar ise "Biz TAI'ye daha önce de farklı konumlarda örneğin THY, Emniyet Genel Müdürlüğü gibi kurumlardan birikimleri olan kişileri yönetim kuruluna aldık ve çok büyük faydasını gördük. Şimdi KOBİ'lerin savunma ve havacılığa daha çok girmesini istiyoruz. O yüzden karardan çok memnunum" dedi.
Yeni Yönetim Kurulu Üyeleri ve görev dağılımı şu şekilde belirlendi. Yönetim Kurulu Başkanı: M. Yalçın Kaya, Yönetim Kurulu Üyeleri: Sedat Güldoğan, Özden Bayram Argüz, Namık Kemal Çalışkan, Yeşim Coşar, Hamdi Topçu, Orhan Aydın, Denetim Kurulu Üyeleri: Levent Şenel, Raşit Uğur Kaylan, Mehmet Gül.


 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.