Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Ostim, daha yeşil çevre için şenlendi

Ostim 9. Geleneksel Ağaç Şenliği yapıldı.
Ostim Editör
07 Aralık 2011 00:00

Ostim 9. Geleneksel Ağaç Şenliği yapıldı.

Ostim 9. Geleneksel Ağaç Şenliği yapıldı. Bugüne kadar Ostim’de yaklaşık 22 bin ağaç dikildiği, buna 2007 yılı içinde bin ağacın daha ekleneceği belirtildi.

OSB Çevre Müdürlüğü tarafından organize edilen şenliğe, Ostim Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri, bölgedeki sanayici ve işadamı derneklerinin temsilcileri, Ostim İlköğretim Okulu öğrencileri, çevre semtlerden aileler çocukları ile birlikte katıldı.

Törende konuşan Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın ve OSB Müdürü Ahmet Rıza Balım, Ostim’deki sanayicilerin çevre çalışmalarına daha duyarlı olmasını istediler. Başkan Aydın, çevreyi çeşitli katı, kimyasal ve gaz atıklarla kirleten kişilerin manevi değerler açısından da önemli bir suç işlediklerini belirterek, herkesin vicdani sorumluluk taşımasını istedi.

OSİAD, ORSİAD, ASAD gibi dernek temsilcileri ile şenliğe aktif katkı veren iş adamları adına konuşmalar yapıldı. Büyükşehir Belediyesi Çevre Daire Başkanı Hatice Akgül de konuşmasında Ostim’in duyarlılığını takdir ettiklerini, çevre ve ağaçlandırma konusundaki projelere destek vereceklerini kaydetti.

 

 

Daha sonra çevre ve ağaçlandırma çalışmalarına çeşitli şekillerde destek verenlere plâketleri verilerek, ağaç dikildi.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.