Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

“OSTİM Dünyada Karşılık Bulan Bölge”

OSTİM S.S. Küçük Sanayii Sitesi Yapı Kooperatifi ve OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, “OSTİM sadece bizim şehrimize hitap eden bir bölge değil! Dünyada karşılık bulan bir bölge.” dedi.
Ostim Editör
30 Nisan 2018 10:43

OSTİM S.S. Küçük Sanayii Sitesi Yapı Kooperatifi 2017 Yılı Olağan Genel Kurul toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. 50 yılı geride bırakan OSTİM Kooperatifi, 49. genel kurul toplantısını geniş bir katılımla gerçekleştirdi.

Divan heyetine, Zeki Sayın, Behzat Zeydan ve Saffet Cansever seçildi. Divan Başkanlığını üstlenen Zeki Sayın, delegelere teşekkür etti. OSTİM’den örnekle İstanbul’da da bir sanayi sitesi kooperatifi kurulduğunu anlatan Sayın, “Onların genel kurullarını da yaklaşık 10 yıldır idare ediyorum. Her genel kurulda OSTİM’den örnekler veriyorum. OSTİM, sizlerin tutum ve davranışlarıyla sadece Türkiye’ye değil yurt dışına da taşmış bir kooperatif. Kuruluşundan bu yana babalar, çocuklar ve torunlara kadar gelmiş bir vaziyette. Sizlerin burada konuşması kooperatifin yönetim kuruluna ışık tutacak. Daha güzel adımlara, daha güzel işlere sebep olacaksınız.” dedi.

“Sizin cesaretinizle yolculuğa devam ediyoruz”
OSTİM S.S. Küçük Sanayii Sitesi Yapı Kooperatifi ve OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın 2017 faaliyetleri hakkında bilgi verdi. OSTİM’in Ankara’nın sanayileşmesinde önemli bir okul olduğunu ifade eden Aydın, OSTİM Kooperatifi’nin iş yeri edinme ötesinde bir anlayışla hareket ettiğini vurguladı.

2017 yılında OSTİM Teknik Üniversitesi kanununun çıktığını hatırlatan Orhan Aydın, üniversiteyle OSTİM’in farklı bir çehreye bürüneceğini kaydetti. Bölgede insan sağlığından uzay ve uydu teknolojilerine kadar pek çok alanda dünyanın heryerine parça üretildiğini vurgulayan Aydın, “OSTİM sadece bizim şehrimize hitap eden bir bölge değil! Dünyada karşılık bulan bir bölge.” dedi.

Bölgede yürütülen sektörel Kümelenme çalışmaları hakkında da bilgi veren Başkan Aydın, sözlerini şöyle sürdürdü: “Biz Ankara’nın en dinamik, hareketli, çalışkan ve Ankara’nın organizasyonel olarak en büyük Organize Sanayi Bölgesiyiz. Yapılan işlerin arkasında OSTİM var. OSTİM’in arkasında sizler varsınız. Sizin cesaretinizle bu yolculuğa devam ediyoruz.”

Faaliyet raporunun ardından gelir gider hesapları ve denetim raporu okunarak delegeler tarafından ibra edildi.

OSTİM’in kuruluşunda çalışan başta Cevat Dündar olmak üzere ahirete intikal eden bütün üyeler yad edildi.

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.