Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSTİM, Enerji Verimliliği Forumu’na katıldı

Ulusal Enerji Verimliliği Hareketi'nin bir halkası olarak 1. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu, 15–16 Ocak 2009 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi.
Ostim Editör
09 Aralık 2011 00:00

Ulusal Enerji Verimliliği Hareketi'nin bir halkası olarak 1. Ulusal Enerji Verimliliği Forumu, 15–16 Ocak 2009 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

Forum süresince konferans, panel, sergi, kültür ve sanat etkinlikleri düzenlendi. Foruma katılan ülkeler, dünya enerji piyasasındaki fiyat hareketleri ve küresel ısınmadan kaynaklanan iklim değişikliklerini, enerji ve çevre güvenliği konularını ve bunlara bağlı olarak da enerjinin her noktada verimli ve etkin kullanılmasını öncelikli gündemlerine aldılar.
Foruma katılan OSTİM Yenilenebilir Enerji Kümesi Koordinatörü Mete Bağdat konuya ilişkin olarak şu bilgiyi verdi: “Ülkemizde 2007 yılında Enerji Verimliliği Kanunu yürürlüğe girmiş; 2008–2 Sayılı Başbakanlık Genelgesi ile kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla ‘Ulusal Enerji Verimliliği Hareketi’ başlatılmış ve 2008 yılı, Enerji Verimliliği Yılı olarak ilan edilmişti. Ulusal Enerji Verimliliği Hareketi kapsamında, toplumdaki enerji kültürü ve verimlilik bilincinin geliştirilmesi amacıyla bakanlıklar, valilikler, büyükşehir belediyeleri; aydınlatma, beyaz eşya, elektrik motoru ve yalıtım sektörleri; bankalar, turizm tesisleri ve alışveriş merkezleri ile işbirliği ortamları geliştirilmektedir.”
Bağdat, toplantıda 300’ün üzerinde ziyaretçiye Yenilenebilir Enerji ve Çevre Teknolojileri Kümelenmesi ve OSTİM Yeşil Binanın bütün unsurları ile tanıtmaya yönelik bilgiler verildiğini, ayrıca forum süresince düzenlenen konferans ve paneller ile yapılan ikili görüşmelerde bilgi ve deneyimlerin paylaşıldığını söyledi.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.