Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSTİM, Hidroket’e sponsor

TÜBİTAK Hidromobil’08 yarışına katılan Ankara Üniversitesi Hidromobil Takımı’na OSTİM OSB’den de destek geldi.
Ostim Editör
09 Aralık 2011 00:00

TÜBİTAK Hidromobil’08 yarışına katılan Ankara Üniversitesi Hidromobil Takımı’na OSTİM OSB’den de destek geldi.

TÜBİTAK’ın hidrojen enerjisi konusunda halkı bilinçlendirmek ve alternatif enerji kaynaklarının kullanımına yönelik teknolojilerin Türkiye’de üretilmesi için gençleri teşvik etmek amacıyla düzenlediği Hidromobil (hidrojenle çalışan arabalar) yarışlarına Ankara Üniversitesi de “Hidroket” adlı araçla katılıyor. OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın’ı ziyaret eden Hidroket Takımı, bu yıl İzmir’de düzenlenecek olan Hidromobil’08 yarışı için OSTİM OSB’nin sponsorluğunu aldı.
Skf group, Metyx, Telateks Tekstil Ürünleri, İzeltaş, İzmir El Aletleri Sanayi ve Ticaret A.Ş., Zebrano Mobilya, İkmal Endüstriyel Yapı Market, Fıratcolor, Ankara Argos Mekanik Otomotiv Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti., As Altınel Medya ve Dora Makina’nın da sponsor olduğu Ankara Üniversitesi Hidromobil Takımı, bu seneki yarışlar için oldukça iddialı. Amatör bir ruhla başlayan, ancak profesyonel işler çıkaran ekip, yarışın, alternatif enerji kaynaklarını kullanımı ve doğa dostu araçların gelişmesi yönündeki çalışmaları destekleyeceği görüşünde.


 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.