Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Ostim iftarında yerli üretim vurgusu

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü iftar yemeği, Ostim Mega Center’da Shane Restoran organizasyonuyla gerçekleşti.
Ostim Editör
09 Aralık 2011 00:00

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen OSTİM Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü iftar yemeği, Ostim Mega Center’da Shane Restoran organizasyonuyla gerçekleşti.

Yemeğe AKP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Gedikli, Kırşehir Milletvekili Abdullah Çalışkan, Kahramanmaraş Eski Milletvekili Mehmet Ali Bulut, Yenimahalle Belediye Başkanı Ahmet Duyar, KOSGEB Başkan Vekili Mustafa Kaplan, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, TED Genel Başkanı Selçuk Pehlivanoğlu, OSİAD Başkanı Nihat Güçlü, ORSİAD Başkanı Özcan Ülgener, ASAD Başkanı Hasan Erdoğan ve Ostim Çırak Eğitim ve Öğretim Vakfı Başkanı İbrahim Karakoç, Sanayi Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Balcı, Savunma Sanayi Müsteşar Yardımcısı İsmail Tohumcu, Eti Holding Genel Müdürü Sebahattin Yılmaz, Halkbank Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Cebeci, Atılım Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdurrahim Özgenoğlu’nun da aralarında bulunduğu yaklaşık 500 davetli katıldı.
Davette konuşma yapan OSTİM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, yerli üretimin önemine değinerek bu tür girişimlerin bıkmadan usanmadan tekrar edilmesi gerektiğini vurguladı. Kümelenme projelerine de dikkat çeken Aydın, OSTİM’in de değişik sektörlerde sinerji yaratmak için bu çalışmalara önem verdiğini söyledi. Aydın, Ostim’de şu ana kadar yenilenebilir enerji, savunma sanayi ile iş ve inşaat makineleri alanlarında kümelenme çalışmaları başlatıldığını belirtti.
Yemeğin ardından Ostim, “Yerli Üretimde Hazin Bir Öykü: Devrim Otomobili” belgeseli gösterildi. Ayrıca davetlilere, “Devrim Otomobili”nin öyküsünü anlatan kitapçık da dağıtıldı.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.