Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Ostim İK, Özel İstihdam Bürosu oldu

Türkiye İş Kumu (İŞKUR) Ostim İnsan Kaynakları Birimi’nin çalışmalarını özel istihdam bürosu olarak sürdürme talebini kabul etti.
Ostim Editör
02 Aralık 2011 13:20

Türkiye İş Kumu (İŞKUR) Ostim İnsan Kaynakları Birimi’nin çalışmalarını özel istihdam bürosu olarak sürdürme talebini kabul etti.

Türkiye İş Kumu (İŞKUR) Ostim İnsan Kaynakları Birimi’nin çalışmalarını özel istihdam bürosu olarak sürdürme talebini kabul etti. Ostim OSB’nin başvurusunu değerlendiren Türkiye İş Kurumu, İnsan Kaynakları biriminin “Özel İstihdam Bürosu” olarak çalışmasına izin verdi. Onay üzerine İnsan Kaynakları birini tarafından resmi olarak İŞKUR’a bağlı firmalara profesyonel insan kaynakları danışmanlık hizmeti verilmeye başlandı. Türkiye İş Kurumu’ndan izin belgesi olmayan kuruluşlar firmalara istihdam alanında seçme ve yerleştirme işi yapamıyorlar. Ostim OSB yetkilileri, iş başvurusu yapan adayların belgeli kuruluşlara daha çok güven duyduğunu belirtirken, 3 ayda bir kendilerine yapılan başvurular hakkında İŞKUR’a rapor sunululuğunu, böylelikle kendi veri tabanlarındaki kişilerle ilgili bilgilerin güncellenmiş olduğunu söylediler. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından verilen Ostim Özel İstihdam Bürosu İzin Belgesi ilk aşamada 14.02.2008 tarihine kadar geçerli olacak.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.