Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSTİM Kalıp İlk Üretimi Aselsan’a Yaptı

OSTİM Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş.’nin bağlı ortaklığı olan OSTİM Kalıp Yatırım Sanayi A.Ş. OSTİM’de faaliyete başladı. Şirket, ilk olarak Aselsan’ın stratejik bir ürününün kalıbını üretmeye başladı.
Ostim Editör
02 Haziran 2021 10:27

OSTİM Kalıp Yatırım Sanayi A.Ş., OSTİM’de düzenlenen açılış töreninin ardından kalıp üretimine başladı.

Kalıp üretim tesisinin açılış törenine; OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Başkanvekili Sıtkı Öztuna, OSTİM Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Yülek, OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı, OSTİM Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş. Genel Müdürü Abdullah Çörtü, şirket yöneticileri ve sanayiciler katıldı.

OSTİM Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş.’nin bağlı ortaklığı olan OSTİM Kalıp, savunma, enerji, mobilya, aydınlatma başta olmak üzere, değişik sektörlerde, yüksek basınçlı alüminyum enjeksiyon döküm konusunda faaliyet gösteren grup şirketi Günhan OSTİM A.Ş.‘nin metal kalıp ihtiyacını karşılamak ve ayrıca siparişe dayalı olarak piyasaya da kalıp üretmek amacıyla kuruldu.

OSTİM Kalıp Yatırım Sanayi A.Ş. kalıp imalat tesisinde; CNC işleme merkezi, dalma erozyon tezgâhı, şanzımanlı matkap, freze, universal torna tezgâhı gibi teknolojik makine parkı ile hizmet verecek.

Hem metal hem plastik kalıp üretilecek

OSTİM Endüstriyel Yatırımlar ve İşletme A.Ş. Genel Müdürü Abdullah Çörtü kalıp üretiminin stratejik bir iş olduğuna dikkati çekti. Tesisin kritik bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Çörtü, “Büyük tesisler, burada yapılan kalıpla üretimlerini gerçekleştiriyorlar. Tesisimizde hem metal hem plastik kalıp üretilecek. Enjeksiyon ve ekstürizyon gibi farklı prosesler için de kalıp üretme kabiliyetimiz var.” dedi.

Faaliyete alınan kalıp tesisinin grup şirketi Günhan OSTİM A.Ş.‘nin alüminyum enjeksiyon fabrikasının danışma merkezi görevini de göreceğini dile getiren Çörtü, “Burada ilk olarak işleyeceğimiz kalıp, Türkiye için stratejik bir ürünün kalıbı. Aselsan’ın bir ürününün kalıbı. Fiili olarak açılışla birlikte o kalıbın işlenmesine başlıyoruz. Hayırlı, bereketli olsun.” ifadelerini kullandı.

OSTİM’deki diğer firmalara da katkı sağlayacak

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, kalıp üretim tesisinin önemine vurgu yaptı. Kalıbın bütün üretimin can alıcı noktası olduğuna dikkati çeken Aydın, “İnşallah OSTİM’deki diğer firmalarımıza da katkı sağlayacak önemli bir merkez olacak. Burada kalıp yaparak üretimin önemli bir kısmını tamamlamış olacağız. Emeği geçenlere, katkı sağlayanlara teşekkür ediyorum.” dedi.

Kalıp tesisi, Başkan Aydın’ın düğmeye basmasıyla üretime başladı.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.