Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSTİM Kooperatifi Genel Kurulu Yapıldı

OSTİM S.S. Küçük Sanayii Sitesi Yapı Kooperatifi ve OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, “Ankara sanayisinin önemli üretim alanlarından biri olan OSTİM’in gelecek dönemlerde de bu öneminin devam etmesini sağlamak amacıyla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz.” dedi.
Ostim Editör
13 Mayıs 2019 11:10

OSTİM S.S. Küçük Sanayii Sitesi Yapı Kooperatifi 2018 Yılı Olağan Genel Kurul toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Yarım asrı geride bırakan OSTİM Kooperatifi, 50. genel kurul toplantısını geniş bir katılımla gerçekleştirdi.

Divan heyetine, Zeki Sayın, Selahattin Doğan ve Necati Olgun seçildi. Genel kurul Divan Başkanlığını üstlenen Zeki Sayın, delegelere teşekkür etti. OSTİM’in sadece Ankara’da değil, çalışmalarıyla örnek bir kooperatif olduğunu her yerde dile getirdiğini ve her yerde de duyduğunu belirten Sayın, “OSTİM çalışmalarıyla bu kadar güzel isim yapmış, Yönetim Kurulunun yılların verdiği tecrübeyle devam etmesi, sizlerin takdiri çok saygıdeğer bir durum. OSTİM kooperatifimizin, sadece Ankara’da değil Türkiye’ye örnek olacak çok işler yapmaya muktedir olduğunu ve bunun da sizlerin sayesinde olduğunu görüyoruz, biliyoruz ve anlatmaya çalışıyoruz.” dedi.  

“Üretim yapanlara hizmet ediyoruz”

OSTİM S.S. Küçük Sanayii Sitesi Yapı Kooperatifi ve OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, dünyada ve OSTİM’de yaşanan değişimleri anlattı. Değişime ayak uydurabilmek için bölge ve firmalar bazında çalışmalar yaptıklarını dile getiren Aydın, “Ankara sanayisinin önemli üretim alanlarından biri olan OSTİM’in gelecek dönemlerde de bu öneminin devam etmesini sağlamak amacıyla faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Sadece birer iş yeri sahibi olmanın ötesinde ortaklarımızın sahip olduğu bu birlikteliğin verdiği sinerjiyi doğru kullanarak bölgenin değerine katkı sağlamak, yeni bilgi teknolojileri ve üretim metotlarıyla işletmelerimizin üretim ve istihdamına katkı sağlayacak çalışmaları desteklemekteyiz.” dedi.

OSTİM Teknik Üniversitesi çalışmaları hakkında da genel kurulu bilgilendiren Aydın, 2019 yılında eğitim-öğretime başlamak için çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğünü ifade etti. Delegelere seslenen Aydın, “OSTİM Teknik Üniversitesi sizin üniversiteniz; sahip çıkmanızı istiyoruz."

OSTİM’in gelecekte daha düzenli ve teknolojik bölge olmasını istediklerini belirten Aydın, “Üretim ordusuyla beraber çalışıyoruz. Burada, yapılamaz diye bir şey yok! OSTİM sizin fabrikanız. Üretim yapanlara hizmet ederek görevimizi yapmaya çalışıyoruz. Üretenler olmazsa Türkiye'deki hiçbir problemi çözme imkanı yok. Üretmeyenin tüketme hakkı yoktur.” değerlendirmesini yaptı.

Genel kurulda yapılan seçimde; Yönetim Kuruluna; Orhan Aydın, Sıtkı Öztuna, Recep Peker, Mustafa Korkmaz, Arif Sami İmamoğlu, Denetim kuruluna ise; Mehmet Akif Irkılata ve İsmail Özdemir seçildi.

Faaliyet raporunun ardından gelir gider hesapları ve denetim raporu okunarak delegeler tarafından ibra edildi.

OSTİM’in kuruluşunda çalışan başta Cevat Dündar olmak üzere ahirete intikal eden bütün üyeler yad edildi.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.