Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSTİM koordinasyon toplantısında 3 müjdeli haber

Türkiye’de özellikle vizyon sahibi ve yenilikçi yönetim sistemiyle örnek olan OSTİM Organize Sanayi Bölgesi, sinerjisini arttırmak adına tüm kurumların katıldığı bir koordinasyon toplantısı düzenledi. Bilkent Otel’de gerçekleştirilen toplantıda 3 müjdeli haber paylaşıldı: OSTİM Spor’un şampiyonluğu, OSTİM Yatırım AŞ’nin borsaya açılışı ve OSSA Başkanı Mithat Ertuğ’un SASAD Yönetim Kurulu’na seçilmesi…
Ostim Editör
01 Haziran 2012 00:00

Türkiye’de özellikle vizyon sahibi ve yenilikçi yönetim sistemiyle örnek olan OSTİM Organize Sanayi Bölgesi, sinerjisini arttırmak adına tüm kurumların katıldığı bir koordinasyon toplantısı düzenledi. Bilkent Otel’de gerçekleştirilen toplantıda 3 müjdeli haber paylaşıldı: OSTİM Spor’un şampiyonluğu, OSTİM Yatırım AŞ’nin borsaya açılışı ve OSSA Başkanı Mithat Ertuğ’un SASAD Yönetim Kurulu’na seçilmesi…

Ankara’nın ve Türkiye’nin en aktif organize sanayi bölgelerinden OSTİM Organize Sanayi Bölgesi, düzenlediği koordinasyon toplantısıyla tüm idari birimlerini ve bağlı kurum ve kuruluşlarını bir araya getirdi.

Toplantıda OSTİM OSB Müdürlüğü, OSTİM Kooperatifi, OSTİM Vakfı, Başkent TV, OSTİM ODTÜ Teknokent, OSTİM Radyo, OSTİM Medya, OSTİM Yatırım A.Ş., OSTİM Spor, OSTİM Gayrimenkul, ODAGEM, OSTİM Danışmanlık ve Eğitim Merkezi yöneticileri ile İş ve İnşaat Makineleri Kümelenmesi, Savunma ve Havacılık Kümelenmesi, Medikal Sanayi Kümelenmesi, Yenilenebilir Enerji Kümelenmesi Koordinatörleri kurumlarının iş planları ve yürüttükleri projeler hakkında sunumlar yaptılar.

OSTİM OSB Yöneticileri ve kurum çalışanları dışında Çankaya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ziya Burhanettin Güvenç ve Sinerjitürk Başkanı Abdullah Raşit Gülhan’ın da katıldığı koordinasyon toplantısının açılışında konuşan OSTİM OSB Başkanı Orhan Aydın, kısaca OSTİM’in kuruluş döneminden bugüne kadar geçilen süreçlere değindi. “Günlük iş telaşından tüm kurumların işleyişleri hakkında benim de kaçırdığım noktalar olabiliyor” diyen Aydın, bu sebeple bu tür koordinasyon toplantılarını son derece faydalı bulduğunu belirtti.

“Hepimiz koşturmanın içinde çok fazla birbirimizi takip edemiyoruz. Bazen aynı konularda beraber çalışabilecek olan arkadaşlarımız birbirini fark edemeyebiliyor” diyen Aydın, bu tür toplantıların kurumları arası iletişimi arttırarak daha başarılı işler ortaya çıkmasına yardımcı olacağınına inandıklarını belirtti. OSTİM’in itibarının tüm kurumların çalışmaları bir araya getirildiği zaman ortaya çıktığını söyleyen Aydın şöyle devam etti: “Biz sizlerin çalışmalarını topluyoruz, sunum haline getiriyoruz, sunuyoruz, sizlerin bu anlamda temsilciliğinizi yapmak bize düşüyor. Ben sizlerin temsilcisi olarak, OSTİM’in yaptığı işlerin değerini ve itibarını karşıda görebiliyorum. Biz katıldığımız her ortamda karşı tarafın bize bakışında OSTİM’e verdikleri değeri görebiliyoruz. Bu değerin arkasında sizlerin çalışmaları ve emekleri var.”

Toplantıda üç müjdeli haber paylaşıldı
Tüm kurumların çalışmalarını ve projelerini paylaşma imkanı bulduğu toplantıda 3 kurumdan 3 müjdeli haber de katılımcılarla paylaşıldı. OSTİM Yatırım A.Ş. Projeler Koordinatörü Abdullah Çörtü OSTİM Yatırım A.Ş.’nin 10 Mayıs 2012’den itibaren İMKB’de işlem göreceğini söyledi.

OSTİM Savunma ve Havacılık Kümelenmesi (OSSA) Koordinatörü Hilal Ünal ise sunumunda, OSSA Başkanı Mithat Ertuğ’un SASAD Yönetim Kurulu’na seçildiğini belirtti. Ünal, bu seçimle birlikte artık KOBİ’lerin de SASAD yönetiminde söz sahibi olduğunu ve bunun KOBİ’ler için çok önemli bir gelişme olduğunu söyledi.

OSTİM Spor Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Kaptan Murat Kandazoğlu da OSTİM Spor’un Amatör Süper Lig’den Bölgesel Amatör Lig’e yükseldiğini söyledi. Bu başarının devamının da gelmesi için OSTİM yönetiminden saha desteği isteyen Kandazoğlu, yeni katıldıkları ligde de aynı başarıyı sürdürebilmek için ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.