Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Ostim METEM tesisleri mesleki eğitime açılıyor

• Ostim’de bulunan METEM tesisleri TESK tarafından OSTİM OSB’ye tahsis edildi. OSTİM Başkanı Orhan Aydın, TESK Başkanı Bendevi Palandöken’e teşekkür ederek, “Sayın başkan bu tesislerin devrine ve faal hale gelmesine öncülük etti. Burası inşallah onların da gururla örnek göstereceği bir eğitim merkezi olacak” diye konuştu.
Ostim Editör
09 Aralık 2011 00:00

• Ostim’de bulunan METEM tesisleri TESK tarafından OSTİM OSB’ye tahsis edildi. OSTİM Başkanı Orhan Aydın, TESK Başkanı Bendevi Palandöken’e teşekkür ederek, “Sayın başkan bu tesislerin devrine ve faal hale gelmesine öncülük etti. Burası inşallah onların da gururla örnek göstereceği bir eğitim merkezi olacak” diye konuştu.

Ostim Organize Sanayi Bölgesinde mesleki eğitim alanında yeni bir dönem başlıyor. TESK adına Başkan Bendevi Palandöken ve Genel Sekreter Naci Sulkalar ile OSTİM adına Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın ve Başkan Yardımcısı Sıtkı Öztuna tarafından imzalanan protokole göre TESK’in Ostim’de bulunan bina ve tesisleri “TESK - OSTİM MESLEKİ EĞİTİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ” adıyla kullanılmak üzere Ostim Organize Sanayi Bölgesi’ne devredildi. METEM’deki mesleki eğitim projeleri bundan böyle Ostim Danışmanlık ve Eğitim Merkezi (ODEM) tarafından yönetilecek.
Ostim METEM tesislerinde düzenlenen ve çok sayıda Ostimli iş adamı, yönetici ve TESK mensubunun katıldığı imza töreninde konuşan Ostim Başkanı Aydın, tesislerin yeni dönemde güzel projelere imza atan bir mekân olacağını söyledi. Aydın, “Amacımız üreticimizin nitelikli eleman ihtiyacını karşılamak, dünyadaki yeni üretim alanlarında yeni girişimcilik örneklerini üretime sunmaktır. Mesleki eğitimde Avrupa ülkelerinde uygulanan çok etkin modeller var. Ben burada söz veriyorum, Ostim METEM’de daha gelişmiş daha verimli; örnek gösterilecek bir mesleki eğitim vereceğiz” diye konuştu.
Aydın sözlerine şunları ekledi:“Burası bölgemize, Ankara’ya ve ülkemize yararlı bir eğitim merkezi olacak. TESK’in de övünerek gösterebileceği bir eğitim merkezi haline gelecek. Burası çıraklık eğitimi, meslek okulu, ya da endüstri meslek lisesi gibi okulların rakibi olmayacak; tersine onlarla işbirliği içinde, bu kuruluşlarımızın desteği ile çalışacaktır. Sadece mesleki eğitim vermek de yetmiyor. O eğitimi alan kişileri girişimci yamak için kuluçka merkezi de gerekiyor. Bu konuda Ostimli işadamı ve sanayicilerimizin desteğini bekliyoruz. Dünyada yeni teknolojiler var. O işleri bölgemize ve ülkemize taşımalıyız. Biz bu süreci bölgemize ve ülkemize yayacağız. TESK Başkanımız bu kuruluşun aktif hale getirilmesi için bizimle işbirliğine gitme yönünde adım attı. Bu kuruluşumuzun yeniden işlevsellik kazanmasının önünü açtığı ve bize destek verdiği için kendisine teşekkür ediyoruz.”
TESK Başkanı Bendevi Palandöken de yaptığı konuşmada METEM tesislerinin atıl durumda kalmasını içine sindiremediğini, tesislere talip olan OSTİM’in burayı daha etkin ve verimli olarak değerlendireceğine inandığını söyledi.
Palandöken, “Bu tesisler bundan sonra aktif hale gelecek. Hedefine yönelik kurgulanacak ve bu yönde emek verilecek. Sanayicinin, KOBİ’lerin nitelikli insan ihtiyacına destek verecek. Bu tesislerin Ostim’de atıl durumda kalmasına gönlüm razı olmadı. METEM’in idaresini Ostim OSB’ye devrediyoruz, birlikte değerlendireceğiz” dedi.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.