Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Ostim Metro Ethernet Kampusu

Ostim Organize Sanayi Bölgesi Türkiye’nin ilk Metro Ethernet kampusünü kuruyor. İlk etapta 2500 Internet bağlantısı altyapısıyla kullanıma açılan Metro Ethernet Kampüsü ile Ostim dünyaya bağlanıyor.
Ostim Editör
06 Aralık 2011 00:00

Ostim Organize Sanayi Bölgesi Türkiye’nin ilk Metro Ethernet kampusünü kuruyor. İlk etapta 2500 Internet bağlantısı altyapısıyla kullanıma açılan Metro Ethernet Kampüsü ile Ostim dünyaya bağlanıyor.

Ostim Organize Sanayi Bölgesi Türkiye’nin ilk Metro Ethernet kampusünü kuruyor. İlk etapta 2500 Internet bağlantısı altyapısıyla kullanıma açılan Metro Ethernet Kampüsü ile Ostim dünyaya bağlanıyor.

Ostim Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın Türkiye’de her alanda yoğun bir şekilde e-dönüşüm süreci yaşandığını belirterek “Metro Ethernet Projesi Üretimde e-dönüşüm” için örnek bir model oluşturacaktır” dedi.
118 işkolunda, 5 bin işletme ve 40 bin çalışanıyla Türkiye’nin en büyük organize sanayi bölgelerinden biri olan Ostim Türkiye’de bir ilki daha gerçekleştirdi. Yeni nesil TELEKOM operatör kuruluşu ile proje yapan Ostim bölgeye Türkiye’nin ilk Metro Ethernet kampusünü kuruyor.
Fiber optik altyapı ile Ostim’i tek bir network üzerinde birleştiren Metro Ethernet Kampüsü ilk etapta 2 bin 500 ayrı Internet bağlantısını destekleyecek kapasiteyle hizmete açıldı.
Metro Ethernet Kampüsü Projesi ile ilgili sorularımızı cevaplandıran Ostim Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Ostim’in Türkiye’nin en gelişmiş organize sanayi bölgelerinden biri olduğunu ifade ederek “Metro Ethernet Kampüs Projesi, tek bir fabrika gibi çalışan nitelikli bir üretim bölgesi vizyonumuz için çok önemli bir altyapı oluşturuyor “ dedi.

Ostim Modeli Metro Ethernetle Daha Güçlü
Aydın, 1967 yılından bu yana edindikleri üretim ve sanayi kenti deneyimiyle sadece Türkiye’de değil uluslararası platformlarda örnek bir model olmayı başardıklarını vurgulayarak, Metro Ethernet Projesi ile Ostim modelini çok daha güçlendirdiklerini ifade etti. Ostim modelinin temelini oluşturan anlayışın bölgede yer alan işletmelerin rekabet gücünü arttırmak için gereken her türlü faaliyeti öngörmek ve uygulamak olduğunu belirten Ostim Yönetim Kurulu Başkanı Aydın; “Bu anlayıştan hareketle enerji santrali, doğalgaz, altyapı, tanıtım, ar-ge ve teknoloji, centrex vb. alanlarında işletmelerimizin maliyetlerini düşürecek, pazarlarını artıracak ve günümüz rekabet şartlarına ayak uydurabilecek önemli projelere imza atmış bulunmaktayız. Bu projelerin en sonuncusu çözüm ortağımızla birlikte gerçekleştirdiğimiz Ülkemizin ilk Metro Ethernet Kampus projesidir. Bu projeyle firmalarımız yüksek kalitede ve daha ekonomik, hızlı Internet, e-ticaret ve uzak mesafe telefon hizmetlerinden faydalanabileceklerdir” dedi.

Tek Bir Fabrika Gibi Çalışan Ostim...
Fiber optik altyapı ile kurulan Metro Ethernet Kampüsü sayesinde Ostimli işletmelere telekomünikasyon alanında yüksek teknoloji ile ses-görüntü ve veri iletişimi sağlanacağını belirten Aydın, Ostim’in orta vadede e-iş, e-ticaret, e-learning gibi uygulamalarla da dünyaya örnek teşkil edeceğini kaydetti.
Ostim Yönetim Kurulu Başkanı Aydın; “Ostimde tesis edilen telekomünikasyon altyapısı üzerinden oldukça hızlı ve ekonomik imkanlarla, web sayfası bulundurma, e-posta hizmeti, ortak ağ üzerinde çalışacak çok kullanıcılı yönetim programları, cad cam programları, e-öğrenme hizmetleri ve güvenlik hizmetleri verilecektir. Kısa vadede firmalarımıza katkısının yanı sıra Ostim Metro Ethernet Kampus projesi orta vadede düzenli veri girişi sağlayarak üretim planlarımıza ve dolayısıyla üretim kapasitemize önemli katkılarda bulunacaktır. Bu çerçevede projemiz “tek bir fabrika gibi çalışan” nitelikli bir üretim bölgesi vizyonumuz açısından çok önemli bir altyapı teşkil etmektedir.” şeklinde konuştu.
Ostim Metro Ethernet’in Avantajları...

HIZLI İNTERNET
Metro Ethernet, ADSL ve benzeri iletişim sistemleri gibi asenkron olmayıp, senkron bir iletişim hizmeti olarak hizmet veriyor. Abonelerine aldıkları hat hızıyla eşit hızla data alım ve gönderimi yapabilme imkanı sağlıyor.

YÜKSEK KAPASİTE
Metro Ethernet ile abonelere yüksek kapasiteli çift yönlü bant genişliği ihtiyacı duyan diğer ses ve görüntü hizmetleri için de hazır bir altyapı uygulamalar (Ses ve görüntü hizmetleri gibi) için de hazır bir altyapı sağlanmış oluyor.

KESİNTİSİZ VE SORUNSUZ BAĞLANTI
Metro Ethernet bağlantısı ADSL gibi bakır telefon hattından değil, Fiber Optik ve UTP hat üzerinden sağlanıyor, bu sayede oluşabilecek birçok bağlantı problemleri minumum düzeye indiriliyor.

UZAK MESAFE TELEFON HİZMETLERİ
Metro Ethernet kampüsü ile, internet bağlantısı, uzak mesafe telefon hizmetleri rahatlıkla verilirken, yüksek teknoloji ve sağlam bir altyapı gerektiren otak ağ üzerinde çok kullanıcılı yönetim programlarının kullanımı için de sistem kuruluyor.

ORTAK AĞ ÜZERİNDEN E-İŞ
Mevcut altyapı üzerinden, web sayfası bulundurma ve e-posta hizmetinin yanısıra, network Üretim Planlama Programları, Kaynak Planlaması Programları, Müşteri İlişkileri Yönetim Yazılımları, cad cam programları, e-öğrenme gibi uygulamalar için de sistem kuruluyor. Bu sayede programların ortak ağ üzerinde birden fazla işletme tarafından kullanılması sağlanıyor.
 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.