Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Ostim nitelikli satış elemanı yetiştirecek

Ostim Organize Sanayi Bölgesi ile Ankara Ticaret Odası arasında eleman eğitimi ve istihdamı konusunda işbirliği yapılacak.
Ostim Editör
02 Aralık 2011 14:32

Ostim Organize Sanayi Bölgesi ile Ankara Ticaret Odası arasında eleman eğitimi ve istihdamı konusunda işbirliği yapılacak.

Pazarlama ve satış departmanlarında kalifiye eleman sıkıntısı çeken KOBİ’lerin ihtiyacına yönelik eğitim için Ankara Ticaret Odası (ATO) ile Ostim Organize Sanayi Bölgesi arasında protokol imzalandı. Protokolü Sinan Aygün ile Ostim Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın imzaladı. Aygün; eleman eğitimine yönelik projenin amacı hakkında bilgi verirken, pazarlama alanında ihtiyaç duyulan elemanların yetiştirilmesini ve yetiştirilen elemanların işletmelerde istihdamını sağlamayı hedeflediklerini söyledi. Türkiye’de yoğun olarak işsizlikten söz edilmesine karşın birçok sektörde çalışacak işçi bulunamadığını belirten Aygün, bazı geleneksel meslekleri yapacak eleman yetişmediğini de kaydetti.

Ostim OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın da, sanayicilerin ve esnafın yoğun olarak yetişmiş eleman talebi olduğunu, Ostim yönetimi olarak bu talepleri kurdukları insan kaynakları birimi ve istihdam bürosu aracılığı ile karşıladıklarını anlattı.

Aydın, işletmelerin ürünlerini daha etkin sunabilme yönünde satış ve pazarlama elemanı konusunda da yoğun talepleri olduğunu belirterek, “Üretim yapan firma ürününü satmak zorunda. Bunun için yetenekli, bilgili, donanımlı eleman çalıştırmalı. Devam eden insan kaynakları projelerimize Ankara Ticaret Odası ile yaptığımız projeyi de ilave ediyoruz” diye konuştu. Proje kapsamında düzenlenecek eğitim programlarına halen çalışmakta olan ya da herhangi bir işi olmayanlar başvurabilecek.
 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.