Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSTİM OSB Teknik Koleji Kapılarını Açıyor

Ülkemizin köklü sanayi markası OSTİM, nitelikli işgücü yetiştirme yolunda yeni bir adım daha attı. Bölge ekosisteminin en genç üyesi OSTİM OSB Teknik Koleji’nde kayıtlar başladı.
Ostim Editör
31 Temmuz 2021 10:20

OSTİM Organize Bölgesi içinde; OSTİM OSB, OSTİM Teknik Üniversitesi, Açı Koleji ve Bilişim Teknofen iş birliğiyle kurulan OSTİM OSB Teknik Koleji, 2021-2022 eğitim öğretim yılı için öğrenci kabulüne başladı. Tüm bölümleriyle genç yeteneklere fırsatlar sunacak okulda eğitim; 4 yıl boyunca %100 devlet teşvikli ve ücretsiz.

9 ve 10. sınıf kayıtları açılan OSTİM OSB Teknik Koleji’nde; Yenilenebilir Enerji ve Bilişim Teknolojileri bölümleri bulunuyor. Sanayicilerin talepleri ve istihdam ihtiyaç analizlerine göre yeni bölümlerin de belirleneceği okulda, doğru ve uygulanabilir program ve projelerle, mesleki deneyime sahip ve bu deneyimi yükseköğretime taşıyabilecek akademik altyapıyı kazanarak yetiştirilecek öğrencilerin; uygulamalı eğitim, nitelikli rehberlik hizmetleri ve son teknolojik donanımlarla, mesleki beceri ve akademik altyapıları geliştirilecek.

Profesyonel eğitim kadrosuyla, uygun öğrenim programının oluşturulacağı; ders, kurs, eğitici çalışmalar ve ders dışı gelişim alanlarının birlikte planlandığı kurumda, bireysel ilgiler, teknik beceriler ve akademik başarılar desteklenecek.

Alan bilgisi ile yabancı dil bilgilerini bütünleştiren OSTİM Teknik Koleji, yabancı dil programıyla, mesleki alanda ilerlemede ve uluslararası iş olanaklarını takip etmede kullanabilecek dil becerilerini sağlayacak.

Mezunlarının kazanımları

  • Üniversiteye hazırlıkta etkin eğitim
  • Üniversiteye geçişte tercih ve puan önceliği
  • Alan ve dalda diploma
  • Ustalık ve Kalfalık Belgesi, teknisyenlik unvanı
  • EUROPASS Belgesi: Belge ile AB ülkelerinde geçerli transkript alarak çalışma avantajı
  • Usta Öğreticilik Belgesi: Alanlarında eğitim verme hakkı
  • KOSGEB Genç Girişimci Desteği Belgesi: Kendi iş yerlerini açarken KOSGEB’den hibe alabilme olanağı.

İletişim

Adres           : Yuva Mah. 1238. Cad. No: 7 Çeşme Durağı, Yenimahalle/ANKARA

Telefon        : 0539 644 2992

Web             : www.ostimosbteknikkoleji.com

Bölümler

  • Yenilenebilir Enerji Teknolojileri

Rüzgar ve güneş enerjisinden elektrik üreten küçük ve büyük çaplı santrallerin kurulumu, işletilmesi, bakımı, onarımı ve arızalarının giderilmesi ile ilgili yeterlikleri kazandırmaya yönelik eğitim ve öğretim verilecek.

Meslek lisesinden sonra ‘Yükseköğretime Geçiş Sınavı’nda’ başarılı olanlar lisans programlarına ya da meslek yüksekokullarının ilgili bölümlerine devam edebiliyorlar. Eğitimini tamamlayarak iş hayatında gerekli yeterlilikleri kazanan öğrenciler, rüzgâr santralleri ve güneş santralleri ile ilgili işletmelerde kariyer yapabiliyorlar. OSTİM OSB Teknik Koleji’nden alacakları sertifikalarla da kendi iş yerlerini açıp girişimci olabilecekler.

  • Bilişim Teknolojileri

Katma değeri oldukça yüksek olan bilişim sektörü, gelişmiş ülkelerde gözde sektörlerin başında geliyor. Bu alandaki mesleklerin teknolojideki gelişmelerin sonucunda sürekli gelişmesinden ve yaygınlaşmasından dolayı bu mesleklerde iş bulma imkanları oldukça geniş.

Mezunlar; Yazılım şirketlerinde, özel ve devlet bankalarında, kurumsal ağ sağlayıcı firmaları, yapay zekâ şirketleri, oyun firmaları, kurumsal şirketler başta olmak üzere birçok alanda çalışabiliyorlar. Tüm bunların haricinde siber güvenlik alanında ilerleme de kaydedebilirler. Bu bölümde de OSTİM OSB Teknik Koleji’nden alınacak sertifikalarla mezunlar kendi işlerini kurma imkanına sahip.

İlgili Görseller
İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.