Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Ostim OSB’de ‘endüstriyel tasarım’ semineri

Ostim Eğitim Koordinasyon ile TOSYÖV birlikte düzenledikleri seminerde ‘endüstriyel tasarım’ konusu işlendi.
Ostim Editör
09 Aralık 2011 00:00

Ostim Eğitim Koordinasyon ile TOSYÖV birlikte düzenledikleri seminerde ‘endüstriyel tasarım’ konusu işlendi. “Özgün tasarımların gücü ile üreticinin gücü buluşuyor” başlıklı semineri VOLİTAN tasarımı ile ödül alan ve çok sayıda özgün tasarım çalışması bulunan ODTÜ tasarım bölümü öğretim üyesi Dr. Hakan Gürsu sundu.
Signnobis tasarım ofisi kurucusu da olan Dr. Gürsu, seminerde; ‘tasarımdaki farklı çözümler ürünlerin satış şansını nasıl artırır, nitelikli ve farklı ürün tasarımları üretime nasıl yansır, rekabette bir adım önde olmak ve marka olmak ürün tasarımı ile ne kadar bağlantılıdır’ sorularını çeşitli sektörler için hazırlanmış tasarım örnekleri ile anlattı. Ostim ODTÜ Teknokent’teki seminere çok sayıda sanayici katıdı.
Gürsu, tasarımın üretim ve satış faaliyetlerinden önce gelen bir faktör olmaya başladığını belirterek sanayicilerin bu alanı ihmal etmemesini önerdi. Dr. Gürsu ülkemizde tasarıma ve tasarımcıya gerekli önemin verilmediğini söyledi.
Gürsu’ya başarılı çalışmaları için Ostim Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın tarafından bir plaket takdim edildi.


 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.