Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSTİM OSB’nin genel kurulu 30 Eylül’de

OSTİM Yönetim Kurulu açıklama yaptı:OSTİM OSB’nin genel kurulu 30 Eylül’de
Ostim Editör
09 Aralık 2011 00:00

OSTİM Yönetim Kurulu açıklama yaptı:OSTİM OSB’nin genel kurulu 30 Eylül’de

• “2009 yılında yapılan genel kurulla göreve gelen yönetim kurulu Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca da onaylandığı gibi görevine devam etmektedir. Yönetim Kurulumuz OSTİM’in ertelenen genel kurulunun yeni yasanın gereklerine uygun olarak 30 Eylül 2010 tarihinde yapılmasına karar vermiştir.

• “Ostim’in itibarını zedeleyici nitelikte, kamuoyunu ve üçüncü şahısları yanıltıcı ve yanlış belgelerle yönlendirmeye çalışan söz konusu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunduk.”

OSTİM OSB Yönetim Kurulu, bir süre önce OSB Yasasında yapılan değişiklik gerekçesiyle Sanayi Ve Ticaret Bakanlığının inisiyatifi ile ertelenen OSTİM OSB genel kurulu sonrası gelişen olaylara ilişkin bir açıklama yaptı.
Açıklamada, “Bazı kişiler yanlış ve yanıltıcı belge ve bilgilerle bölgemize ve bölge yönetimimize ilişkin asılsız beyanlarda bulunmaktadırlar” denildi.

Açıklamada şu görüşe yer verildi:
“Yürürlükten kalkan ve uygulama imkânı kalmayan mevzuata göre belirlenmiş olan genel kurul temsilcilerinin yasadaki değişiklikleri bilmelerine rağmen ısrarla yürürlükten kalkan mevzuata göre genel kurul yapmak istemeleri açık bir kötü niyettir. Bu kişilerin kanuna ve hukuka aykırı olan işlemleri sebebiyle Ostim Organize Sanayi Bölgesinin zarar görmemesi için hukuk sınırları içinde kalınarak işlemler yürütülmektedir.
Anılan kişilerin hukuka aykırı şekilde Ostim OSB binasına adeta baskın yapar şekilde gelerek kendilerince devir alma teşebbüsleri kolluk kuvvetlerinin de yardımıyla engellenmiştir.
Bu kişiler hakkında Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda da bulunulmuştur. Bu kişilerin kanunsuz şekilde yaptığı baskın üzerine hukuk sınırları içinde kalınarak Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın ilgili Genel Müdürlüğüne müracaat edilmiş, bakanlık, mevcut yönetimin 20.06.2011 tarihine kadar yetkili olduğunu bildirmiştir.
Bakanlığın bu yazısı üzerine Ostim OSB yönetimi 24.06.2010 tarih ve 360 sayılı kararı ile yürürlükte olan kanunun emredici hükmü gereği genel kurul kararı almış; genel kurul sürecini başlatmıştır. Karar gereğince Ostim OSB’nin ertelenen genel kurulu 30 Eylül 2010 tarihinde yapılacaktır. Bu karar da Sanayi ve Ticaret Bakanlığına bugün itibariyle (25.06.2010) bildirilmiştir. (Basın açıklamamızın devamında yönetim kurulu kararının metni yer almaktadır.)
Ostim OSB Yönetimi görevine devam etmekte olup, hukuk dışı hiçbir işleme izin vermeyecektir.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.