Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

Ostim Radyo’da yeni bakış, yeni akış

Ostim Radyo, yeni yönetimi, yeni tarzı ve yayın akışı ile Başkent Ankara’nın iddialı radyolarından biri olacak.
Ostim Editör
07 Aralık 2011 10:24

Ostim Radyo, yeni yönetimi, yeni tarzı ve yayın akışı ile Başkent Ankara’nın iddialı radyolarından biri olacak.

Göreve bir süre önce başlayan Ostim Radyo Genel Yayın Yönetmeni Nurcan Er, radyonun dinleyici hedef kitlesi olarak Türk Halk müziği sevenleri seçtiğini, önümüzdeki dönemde yayın kalitesi ve içeriğinde de atılımlar yapacaklarını kaydetti.
96.0 MHZ’den yayın yapan Ostim Radyo, günün 24 saatinde kesintisiz Türk Halk müziği çalıyor. Er, Ankara’nın nüfus yapısını daha çok Orta Anadolu’dan; Kayseri, Yozgat, Kırşehir, Çorum ve Konya gibi çevre illerimize mensup insanların oluşturulduğunu ve radyo olarak bu profile uygun yayın akışı seçtiklerini söyledi.
Türk halk müziği dinleyicilerinin bilgili, bilinçli ve seçici olduklarını söyleyen Er, Ankara’daki radyo dinleyicilerinin frekans değiştirmeden Ostim Radyo frekansında kalmalarını hedeflediklerini vurguladı. Er, şunları söyledi:
“Radyo severlerin artık sohbete, tartışmaya, laf kalabalığına dayalı yayınlardan sıkıldığını düşünüyoruz. İnsan Radyo dinlerken günlük sıkıntılarından kısmen de olsa kurtulmalı, ruhunu arıtabilmeli, gözlerini kapatıp başka bir dünyaya dalabilmeli. Bunun için de en güzeli müzik yayınıdır. Müzik çeşidi olarak ise ilimizin nüfus yapısını dikkate alıp halk müziğini seçtik”
Ostim Radyonun yayın akışındaki programları; Oyun Havaları, Hareketli (Halay Tarzı), Orta Ritim, İç Anadolu Türküleri, İstek Hattı, Hareketli Türküler, Özgün Türküler, Güncel Türküler, Slow Türküler, Ustalar Şöleni, Klasikler ve Karışık Paket adlarını taşıyor.

 

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.