Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

"OSTİM, Sanayici Yetiştiren Bir Kuluçka Merkezidir"

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi 2014 Yılı Olağan Mali Genel Kurulu, OSTİM Yönetim Binası'nda gerçekleştirildi.
Ostim Editör
25 Mart 2015 16:32

OSTİM Organize Sanayi Bölgesi 2014 Yılı Olağan Mali Genel Kurulu, OSTİM Yönetim Binası'nda gerçekleştirildi. 2014 yılı gelir gider tabloları ile bilançonun görüşüldüğü toplantıda 2015 hedefleri de paylaşıldı. Genel Kurul'da OSTİM bölgesindeki kooperatifleri temsilen toplam 24 delege yer aldı.

OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Genel Kurul’un açılışında yaptığı konuşmada; OSTİM’in köklü geçmişiyle, Ankara'nın sanayileşmesinin önemli bir başlangıç noktası olduğunu bildirdi. Kurucu Başkan merhum Cevat Dündar’ın Ankara için değerli bir isim olduğuna işaret eden Aydın, “Kırşehirli olması, Ahilik, esnaf kültürü alması nedeniyle, işbirliği-güçbirliği kavramına inanmış birisi. Merhum ve arkadaşları büyük bir çaba sarf ederek burayı oluşturmuşlar.” dedi.

80’li yıllardan itibaren bölgenin hızla toparlandığını, küçük işletmelerden oluşan sanayi bölgesine dönüştüğünü dile getiren Aydın şöyle devam etti: “Burada atılan adımların bereketini gördükçe, bu kuruluşun ne kadar anlamlı olduğunu daha iyi fark ediyorum. Burası, Ankara ve Türkiye sanayisi için çok önemli. Ankara’nın en büyük sanayicilerine bakın; birçoğu OSTİM'den çıkmışlar, Ankara’nın sanayisine ve Türkiye’nin ihracatına mühür vurmuşlar. OSTİM, sadece insanların dükkanından ibaret bir şey değil, sanayici yetiştiren bir kuluçka merkezi.”

Tedarik merkezi olarak da önemli

OSTİM’in entelektüel sermayesinin gücüne de vurgu yapan Orhan Aydın, “OSTİM bereketli, verimli; birçok firmamızı buradan büyütüp göndermiş olmamıza rağmen, burada kalmaya devam ediyorlar. Burası bu firmalar açısından aynı zamanda sanayi ve fabrika özelliğini kısmen, büyüklükleri taşımasa da tedarik merkezi olarak önemini artırarak devam ettiriyor. Burayı yeni düşüncelerle iyileştirerek, güzelleştirerek ve firmalarımızın hizmetini daha kaliteli mekanlara dönüştürerek OSTİM’in kıymetini bilmemiz lazım. OSTİM’li olmak, OSTİM’in geleceğine dair söz söylemek çok değerli. Üreticilere bir şey katabilmek hepimiz için çok anlamlı.” diye konuştu.

Aydın’ın konuşmasının ardın Divan Heyeti Sıtkı Öztuna’nın Başkanlığında teşkil edildi. Daha sonra OSTİM OSB Bölge Müdürü Adem Arıcı tarafından 2014 faaliyetleri ile 2015 Çalışma Programı paylaşıldı.

Toplantıda; bilanço, envanter ve diğer hesaplar müzakere edilerek onandı. Yönetim ve Denetim Kurulu ibra edildi. Ayrıca; OSB Uygulama Yönetmeliği’nin 35. Maddesine istinaden 17.07.2014 tarihinde kesinleşerek uygulamaya başlanılan OSTİM OSB Revizyon İmar Planı kapsamında; mevcut ve yeni yapılacak yapılara ilişkin uygulama prensipleri belirlenerek kabul edildi.
 

HABERE AİT FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.