Adres :
100. Yıl Bulvarı No:101/A, 06374 OSTİM/Ankara-TÜRKİYE Telefon : 0 312 385 50 90 Faks : 0312 354 58 98 E-Posta : korhan@ostim.org.tr

OSTİM Spor Ankara İkincisi

OSTİM Spor A Futbol Takımı 2011-2012 futbol sezonunda Ankara ikincisi olarak Amatör Süper Lig’den Türkiye Bölgesel Amatör Lig’e yükseldi.
Ostim Editör
01 Haziran 2012 00:00

OSTİM Spor A Futbol Takımı 2011-2012 futbol sezonunda Ankara ikincisi olarak Amatör Süper Lig’den Türkiye Bölgesel Amatör Lig’e yükseldi.

Türkiye’nin dünyaya model olan sanayi bölgesi OSTİM, spor kulübüyle de önemli başarılara imza atıyor. OSTİM Spor A Futbol Takımı 2011-2012 futbol sezonunda Ankara ikincisi olarak Amatör Süper Lig’den Türkiye Bölgesel Amatör Lig’e yükseldi. 1986 yılında kurulan OSTİM Spor’un Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Kaptanı Murat Kandazoğlu, futbol ve masa tenisi alanlarında faaliyet gösterdiklerini belirtti. Futbol alanında A takım başta olmakla beraber U14-U15-U16-U17 ve U19 kategorilerinde Ankara Amatör müsabakalarına katıldıklarını söyleyen Kandazoğlu, 30 Haziran 2012 tarihi itibariyle de futbol okulu açmayı planladıklarını belirtti. “Alt yapıda U16 ve U19 da Ankara şampiyonluğumuz da var” diyen Kandazoğlu, “En önemlisi kulüp olarak 260’a yakın sporcu sayısına ulaşmamız oldu. Bu da gelecek adına daha büyük başarılara imza atmak anlamına geliyor” diye konuştu.

Kulübün bu başarıları almasında başta OSTİM Başkanı Orhan Aydın ve yönetimin çok büyük emek ve gayretleri olduğunu ama daha büyük hedeflere ulaşmak için yeterli olmadığını söyleyen Kandazoğlu, “Başkanımızın ve yönetimin dışında da OSTİM’in diğer birimleri ve OSTİM’li iş adamlarının da desteklerine ihtiyacımız var. Bizler bu kulübe herkesin sahip çıkmasını istiyoruz. Çünkü OSTİM bir markadır ama bu markayı büyütecek ve yükseltecek olan unsurlardan bir tanesi de OSTİM Spor’dur. OSTİM’liler olarak da elimizde bir spor kulübümüz var ve biz bu avantajımızı çok iyi şekilde değerlendirmeliyiz” dedi.

Ostimspor kulübünü herkesin benimsemesi ve sahiplenmesi adına çeşitli projeleri olduğunu söyleyen Kandazoğlu, bunlardan bir tanesinin esnaflar arasında OSTİM Spor futbol turnuvası diğerinin ise haziran ayı içerisinde açmayı planladıkları OSTİM Spor Futbol Okulu olduğunu söyledi. Kandazoğlu, “Bu iki proje esnaf kardeşlerimizi biraz daha spor sahalarına çekmek ve birlik, beraberliği oluşturmak için planlıyoruz” diye konuştu.

Ostim yönetiminden öncelikle bu projelerin hayata geçebilmesi için tesis beklentileri olduğunu söyleyen Kandazoğlu, “En büyük sıkıntımız çocuklarımıza antrenman yaptıracağımız ve eğiteceğimiz alanların olmayışı. Şu anda Yenimahalle Belediyesi’nin bize tahsis etmiş olduğu Batıkent Sahası’nda ihtiyaçlarımızı karşılıyoruz ancak zaman zaman sıkıntılar da yaşıyoruz. Biz istiyoruz ki OSTİM sınırları içerisinde tesislerimiz olsun… Orada gençlerimize sadece futbol oynatmak dışında hayata dair almaları gerken temel bilgileri de akademisyenler tarafından aktarmak istiyoruz. OSTİM esnaf ve çalışanlarının çocuklarını bir araya toplayarak gelecek adına yeni yetenekler bulmak istiyoruz. Daha güçlü bir OSTİM yaratmak için biz de sporun gücünü kullanarak emek vermeye çalışıyoruz” dedi.

İçeriğe Yorum Yapabilirsiniz.